Arhitektūras un dizaina institūts
Parādīt izvēlni
Arhitektūras un dizaina institūts

Vieslekcijas

Ilgas Sarmītes Leimanis vieslekcija

2023. gada14. februārī Rīgas Tehniskās universitates Arhitektūras fakultātē vieslekciju «Ātrā skicēšana» vadīja Ilga Sarmīte Leimanis no Londonas Mākslas universitātes.

Lekcija noritēja ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu darbības programmas «Izaugsme un nodarbinātība» 8.2.2. specifiskā atbalsta mērķa «Stiprināt augstākās izglītības institūciju akadēmisko personālu stratēģiskās specializācijas jomās» projekta Nr. 8.2.2.0/20/I/008 «Rīgas Tehniskās universitātes un Banku augstskolas doktorantu un akadēmiskā personāla stiprināšana stratēģiskās specializācijas jomās» ietvaros​, Elīnas Eleres doktorantūras pirmā studiju gada pētījumam.

Lekcija studenti apguva ātro skicēšanas metodi.  Lektore stāstīja, kā ātri uztvert telpu un zīmēt skices, vienai skicei veltot ne vairāk kā 3 minūtes laika.​ Dalībniekiem bija jāveic novērojumi un jāfiksē problēmsituācijas turpmākiem pētījumiem un metodēm. Prezentācija

 

Beates Jersvollas akvarelēšanas meistarklase

2023. gada 26. aprīlī topošajiem arhitektiem bija iespēja piedalīties norvēģu mākslinieces Beates Jersvollas (Beate Gjersvold) akvarelēšanas meistarklasē.

Par savu mākslu māksliniece teikusi: 
«Manas gleznas nekad nav reālu vietu atveidi. Tās nekad nav gleznotas plenērā, un es nekad nereproducēju to, ko redzu. Mani iedvesmo dabā atrodamās formas, krāsas un objekti. Ar ainavas palīdzību es cenšos ierosināt noskaņu, sajūtu, gaisotni vai notikumu, vai arī dot mājienu.»

Meistraklasē māksliniece atklāja studējošajiem savus akvareļglezniecības noslēpumus, stāstīja par veiktajiem eksperimentiem, piemēram, par pieredzi glezniecībā izmantot kalnu pārgājienos atrastus dabīgus minerālu pigmentus, kā arī sniedza ieskatu Ziemeļvalstu akvarelēšanas tradīcijās.

 

Kreklu apdrukas meistarklase kopā ar Ievu Helmūti

2023. gada 11. maijā studiju kursa «Grāmatu grafika. Plakāts» laikā studenti  kopā Ievu  Helmūtibija no Grafikas skolas mācījās apdrukāt kreklus. 

Arhitektūras studiju programmas 3. kursa studenti iepazina vēsturisku drukas veidu augstspieduma tehnikā. 

Darba rezultāti tika apkopoti un eksponēti studentu pavasara semestra izstādē. 

 

Arhitektu studijas «Warehouse of Architecture and Research» pārstāvju – 2023. gada Itālijas dizaina vēstnešu Latvijā – publiskajā lekcija

2023. gada 9. martā norisināsies Itālijas vēstniecības Latvijā un Rīgas Tehniskas universitātes (RTU) organizētā Itālijas dizaina diena, kuras laikā svinīgi atklās izstādi «Light on Made In Italy» un varēs piedalīties itāļu arhitektu studijas «Warehouse of Architecture and Research» pārstāvju – 2023. gada Itālijas dizaina vēstnešu Latvijā – publiskajā lekcijā par mūsdienu arhitektūru Itālijā. Arhitekti Gabriele Corbo un Jacopo Costanzo lekcijā iepazīstināja ar mūsdienu arhitektūru Itālijā un pašu 2013. gadā Romā dibinātajā arhitektu studijā «Warehouse of Architecture and Research» radītajiem projektiem.

Abi vieslektori ir mācībspēki Eiropas Dizaina institūtā Romā un Pizas Universitātē un darbojas arī kā padomdevēji Amerikas Akadēmijā Romā. Kopš 2019. gada viņi izdod žurnālu par arhitektūru «Panteon». 2020. gadā arhitektūras, dizaina un interjera žurnāls «Platform» viņus iekļāva Itālijas 50 labāko jauno arhitektu un dizaineru sarakstā.