Arhitektūras un dizaina institūts
Parādīt izvēlni
Arhitektūras un dizaina institūts

Vasaras skola

Vasaras skola

2023. gada vasarā Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultāte kopā ar partneriem, kas piedalās Eiropas Tehnoloģiju universitātes (EUt+) veidošanā, īstenoja intensīvo kursu, kurā studējošie iepazinās ar lokāmu konstrukciju projektēšanu un būvniecību.

Kursa iniciatori un galvenie organizatori bija Antra Viļuma, Egons Bērziņš un Sabīne Baltaisbrence no RTU. Kā mācībspēki šajā projekt'piedalījās Kartahenas Arhitektūras un būvniecības fakultātes profesori un pētnieki Martino Peña Fernandez Serrano un Pedro García Martínez

Pateicoties savai iepriekšējai pieredzei, studenti no Dublinas Tehnoloģiskās universitātes (Īrija), Darmštates Lietišķo zinātņu universitātes (Vācija), Klužas-Napokas Tehniskās universitātes (Rumānija), Kartahenas Politehniskās universitātes (Spānija) un Rīgas Tehniskās universitāte (Latvija), piecu dienu laikā spēja izveidot pilna apjoma trīs arku konstrukciju.

Kursa ievaddaļā studenti iepazinās ar teorētisko informāciju, kas nepieciešama, lai saprastu vissvarīgākos dizaina principus, pamatojoties uz atklājumiem, ko snieguši spāņu arhitekti  Emilio Pérez Piñero un Félix Escrig, kuri ir strādājuši salokāmo konstrukciju jomā. Pēc tam dalībnieki, izmantojot digitālos līdzekļus, mezglus un galvenās struktūras daļas, paši konstruēja un izgatavoja salokāmu konstrukciju vispirms samazinātā mērogā un pēc tam arī reālā mērogā.

Intensīvā kursa laikā tapa trīs salokāmas koka arkas 5 m platumā un 2,5m augstumā, no kurām katra sastāv no 10 saliekamiem moduļiem. Šīs trīs arkas ir novietotas un apskatāmas Rīgas Tehniskās universitātes sudentu pilsētiņā Ķīpsalā.

Intensīvajā kursa piedalījās studenti: Marta Katarzyna Kociołek, Grasielle Martins, Dora Kralj, Aleksander Domaradzki no Dublinas Tehnoloģiskās universitātes, Paul David Mäder, Tom Lovric, Luis Enrique Pommerening, Alexander Schmid no Darmštates Lietišķo zinātņu universitātes, Leontina Maria Pop, Raluca-Maria Petrovai, Georgiana Condurachi, Alexandra Tesileanu, Istvan Simofi no Klužas-Napokas Tehniskās universitātes, Luis Ortega Escalona, Paloma Gomez Del baño, Alejandro Martínez Vera, Victoria López Maiquez, Ana Noguera Navarro no Kartahenas Politehniskās universitātes un Linda Daugule and Dina Aleksandroviča no Rīgas Tehniskās universitātes.