Arhitektūras un dizaina institūts
Parādīt izvēlni
Arhitektūras un dizaina institūts

Ekskursijas

Ekskursija uz Latvijas Okupācijas muzeju

2023. gada 19. aprīlī topošie arhitekti apskatīja Latvijas Okupācijas muzeju, dzirdēja «H2E» dizaina uzņēmuma izstādes koncepcijas autoru  stāstu par ekspozīcijas dizaina tepšanu un izaicinājumiem, apgūstot telpu, un ieguva daudz noderīgas informācijas, kas noderēs tālākajās studijās un darbā. Ekskursiju vadīja Baiba Grīnberga («H2E»), viņas stāstu- papildināja arī tikšanās ar Latvijas Okupācijas muzeja vadošajiem vēsturniekiem un gidiem.

Ekskursija uz uzņēmumu «Polipaks»

3. kursa studenti kursā «Grāmatu grafika. Plakāts»  devās ekskursijā uz uzņēmumu «Polipaks», kur iepazina fleksogrāfijas iespieddrukas nianses, klišeju tapšanu, dizaina darbnīcas, iespiedmašīnas, polimēru, poliestera izveidi, pārtrādi un apdruku, mīkstā iepakojuma izstrādi un iepakošanu.

Uzņēmums bija noorganizējis zinošu gidu, kuri izsmeļoši parādīja un detalizēti izstāstīja visu produkta tapšanas ciklu - no sākuma līdz gatava izstrādājuma iepakojumam. Dalībnieki apskatīja telpas, iekārtas, uzzināja, kāds ir to pielietojums, uzbūve un drošibas noteikumi. Uzņēmuma pārstāvji atklāja daudz jauna par krāsām un to pielāgošanu materiāla īpatnībām un klienta prasībām mīkstās apdrukas ietvaros.

 

Ekskursija uz Ventspili

2023. gada 8. jūnijā mācībspēki un administrācijas pārstāvji devās ekskursijā uz Ventspili. Ventspils galvenās arhitektes Daigas Dzedones vadībā tiki dažādi arhitektūras objekti, piemēram, Gāliņciema sabiedriskais centrs, Pārventas bibliotēka, koncertzāle «Latvija», zinātnes centrs «Vizium», Piedzīvojumu, parks, Ostas ielas promenāde, Piejūras brīvdabas muzejs. Atceļā uz Rīgu iepazīta arī Popes muizās vēsture un ieceres tās attīstībai nākotnē.