Arhitektūras un dizaina institūts
Parādīt izvēlni
Arhitektūras un dizaina institūts

Lekcijā varēs iepazīties ar arhitekta Eižena Laubes atstāto koka arhitektūras mantojumu

22. aprīlis
.
.
.

RTU Arhitektūras un dizaina institūta lektors Jānis Kalniņš aicina interesentus iepazīties ar ievērojamā 20. gadsimta pirmās puses arhitekta, arhitektūras pedagoga un teorētiķa Eižena Laubes (1880−1967) daiļradi. Lekcijā, kas norisināsies 29. aprīlī plkst. 16.00 Ķīpsalas ielā 6, 206. telpā, Jānis Kalniņš īpašu uzmanību veltīs Eižena Laubes projektētajām koka ēkām.  

Jānis Kalniņš ir rūpīgi iedziļinājies Eižena Laubes atstātajā arhitektūras mantojumā. Lekcijā viņš stāstīs par arhitekta projektēto koka būvju tapšanas vēsturi, arhitekta filozofiju un simboliku, kas iestrādāta būvju detaļās.

Atbilstoši oriģinālajiem rasējumiem Jānis Kalniņš kopā ar studentiem izveidojis Eižena Laubes projektēto koka namu maketus. Lekcijas apmeklētājiem būs iespēja apskatīt šo miniatūro namiņu ekspozīciju, kas atklāj, kā Eižena Laubes projektētās koka mājas izskatījās pirms tās skāra laika zobs vai neprecīzo atjaunošanas darbu ietekme. Eižena Laubes projektētie koka nami ir būvēti aizvadītā gadsimta sākumā līdz pat trīsdesmitajiem gadiem. Ja centra jūgendstila ēkās dzīvoja turīgie rīdzinieki, jūgendstila koka mājās mitinājās trūcīgākie pilsētnieki. Neatkarīgi no tā, ka koka īres namos mitinājās strādnieku šķiras rīdzinieki, arhitekts katru ēku izstrādāja individuāli, precīzi un mākslinieciski augstvērtīgi.

Jāņa Kalniņa izveidotajā izstādē redzamas arī citas Eižena Laubes veidotās būves, piemēram, dabā vairs neesošais velotreks.

Plānotais lekcijas ilgums - 3 akadēmiskās stundas.

Dalība lekcijā ir bez maksas.

Par dalību lekcijā varēs saņemt RTU tālākizglītības sertifikātu, tādēļ lūdzam interesentus iepriekš reģistrēties.

Kopīgot rakstu

Jaunumi