Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Iespējams pieteikties konsolidācijas projektu grantiem pēcdoktorantūrā, zinātnē un inovācijās

2. maijs
Foto – Armands Kaņepe, RTU

Līdz 31. maija plkst. 23.59 ir iespējams iesniegt projektus pēcdoktorantūras, zinātnieku, pētniecības un attīstības, kā arī inovāciju grantu konkursā. Pieteikties grantiem var Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un tās struktūrvienību – RTU Liepājas akadēmijas, RTU Latvijas Jūras akadēmijas un RTU Liepājas Jūrniecības koledžas –, kā arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas pārstāvji.

Grantu mērķis ir radīt jaunas zināšanas un tehnoloģiskās atziņas, veicināt izcilību, sadarbību ar starptautiskā reitinga «QS World University Rankings» 500 spēcīgākajām pasaules universitātēm, veidot jaunas zinātnieku grupas, veicināt augstākās izglītības un zinātnes kvalitātes un resursu ieguldījumu efektivitāti, veicināt inovatīvu, zinātniski pamatotu tehnoloģiju pārnesi un jaunu produktu un/vai tehnoloģiju izstrādi, kā arī stiprināt Latvijas tautsaimniecības konkurētspēju.

Grantu minimālais izpildes termiņš ir 12 mēneši. Pēc līgumu noslēgšanas tie jāuzsāk ne vēlāk kā 2025. gada 1. janvārī.

Konkursa nolikumi un plašāka informācija par grantiem ir publicēta RTU mājaslapā.

Pirms konkursa projekta iesniegšanas nevajag iesniegt projekta pieteikuma kartīti, jo grantu pieteikumi notiek projekta «Konsolidācijas un pārvaldības izmaiņu ieviešana Rīgas Tehniskajā universitātē, Liepājas Universitātē, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā un Latvijas Jūras akadēmijā un Liepājas Jūrniecības koledžā virzībai uz izcilību augstākajā izglītībā, zinātnē un inovācijās» (Nr. 5.2.1.1.i.0/2/24/I/CFLA/003).