Arhitektūras un dizaina institūts
Parādīt izvēlni
Arhitektūras un dizaina institūts

Profesors Jānis Krastiņš kļuvis par Rīgas Latviešu biedrības goda biedru

16. maijs
.
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūta profesors Jānis Krastiņš ir ievēlēts par Rīgas Latviešu biedrības (RLB) goda biedru. Jaunie goda biedri tika sveikti 15. maijā RLB paplašinātajā biedrības domes sēdē.

Par Goda biedriem RLB biedru pilnsapulce uz mūžu ievēlē mākslas, kultūras un zinātnes darbiniekus vai personas, kam ir lieli nopelni Rīgas Latviešu biedrības mērķu īstenošanā. RLB goda biedra statuss iedibināts 1870. gadā, un biedrības pastāvēšanas 155 gados to nesuši 57 cilvēki.

Profesors Krastiņš ir RLB biedrs no biedrības atjaunošanas pirmsākumiem, aktīvi darbojies RLB domē un valdē.

Turpinot vēsturiskās tradīcijas, kopš biedrības atjaunošanas par RLB goda biedriem ir ievēlēti RLB vecbiedri – ārsts Kārlis Skalders un diriģents Haralds Mednis, Valsts prezidenti Guntis Ulmanis un Vaira Vīķe-Freiberga, zinātnieki Jānis Stradiņš un Viktors Hausmanis, literāti Andrejs Eglītis, Imants Ziedonis, Andris Kolbergs, Ēriks Hānbergs, kinorežisors Jānis Streičs, diriģenti Imants Kokars un Roberts Zuika, muzikologs Oļģerts Grāvītis, komponisti Raimonds Pauls, Pēteris Vasks un arhitekts Gunārs Birkerts.

Kopīgot rakstu

Jaunumi