Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

RTU Arhitektūras un dizaina institūta praktiskās docentes un gleznotājas Anitas Melderes darbi skatāmi izstādē Norvēģijā

19. aprīlis

No 18. aprīļa līdz 25. maijam Norvēģijā, Tronheimā, galerijā «SG» atklāta norvēģu mākslinieces Beātes Jersvollas jubilejas izstāde «Amber and Ametist» («Dzintars un ametists), kurā kā viesmāksliniece piedalās Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūta (RTU ADI) praktiskā docente un gleznotāja Anita Meldere.

Beātes Jersvollas izstādes galvenā tēma ir laiks. Izstādē apskatāmie četri Anitas Melderes darbi no sērijas «Atbalsis» sasaucas ar izstādē risināto tematiku un ir simboliska liecība par sadarbību starp Latviju un Norvēģiju.

Anita Meldere un Beate Jersvolla ir ilggadējas sadarbības partneres, kuru draudzība aizsākās 1999. gadā. Mākslinieces kopā ir sarīkojuša neskaitāmas izstādes un dažādas aktivitātes Latvijā un Norvēģijā.

2014. gadā Beate Jersvolla kā viesmāksliniece piedalījās Anita Melderes personālizstādē RTU. 2022. gadā viņa bija uzaicināta un vadīja akvarelēšanas meistarklasi RTU Arhitektūras fakultātes studentiem.