Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Topošie arhitekti iepazīstinās ar studiju laikā veikto pētījumu rezultātiem

14. aprīlis, 2022

Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes studenti 19. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 14.00 Studentu zinātniskās konferences sekcijā «Arhitektūra un pilsētplānošana» iepazīstinās ar studiju laikā veikto pētījumu rezultātiem.

Topošie arhitekti analizējuši dažādus vides pieejamības jautājumus, piemēram, paliatīvo aprūpes centru un rehabilitācijas centru izveides specifiku, bērnu rotaļu laukumu izveides būtiskākos aspektus. Interesantas atziņas studenti guvuši, pētot Daugavas ūdensmalu izmantošanas potenciālu posmā Krāslava – Ogre. Ir meklēti labākie risinājumi degradēto teritoriju transformācijai un pilsētvides kvalitātes uzlabošanai. Padziļināti apskatot Ogres piemēru, pētīta pēckara (1945 – 1990) publisko būvju publiskās ārtelpas kvalitāte Latvijas vidēja izmēra pilsētu centros. Klausītāji varēs iepazīties ar Ziemeļeiropas pilsētu dzīvojamās vides daudzveidību daudzdzīvokļu ēku teritorijās un uzzināt, cik dažādās iespējas, pilsētu iedzīvotājiem sniedz urbānais kopienas dārzs.

Konferences noslēgumā svinīgi tiks paziņots un sveikts šī gada Jāņa Alkšņa balvas laureāts. Jāņa Alkšņa balvas mērķis ir rosināt studentus veikt pētījumus un piedalīties zinātniskajā darbā.

Konferences programma

Konference notiks klātienē RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, 115. telpā. Tās norisei varēs sekot līdzi arī attālināti Zoom platformā, izmantojot saiti: https://rtucloud1.zoom.us/j/96322107156.