Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Tikšanās ar Latvijas paviljona Venēcijas arhitektūras biennālē «T/C Latvija» autoriem

18. aprīlis, 2023

Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes (RTU AF) studenti un mācībspēki aicināti uz tikšanos ar Latvijas paviljona Venēcijas arhitektūras biennālē «T/C Latvija» autoriem – Ernestu Cerbuli, Intu Meņģeli un Tomu Kamparu. Tikšanās notiks 20. aprīlī plkst. 13.00 RTU AF, Ķīpsalas ielā 6, 115. telpā.

Venēcijas arhitektūras biennāle ir viens no svarīgākajiem mūsdienu arhitektūras notikumiem pasaulē. Tā norit katru otro gadu, ik reizi pulcējot vairāk nekā pusmiljonu apmeklētāju. Katrai valstij sniedzot iespēju veidot savu nacionālo ekspozīciju, biennāle ir kļuvusi par starptautiskās kultūraprites krustpunktu, un kopš 1999. gada Venēcijā ir pārstāvēta arī Latvija.

18. Venēcijas arhitektūras biennālē norisinās no 2023. gada 20. maija līdz 27. novembrim. Latviju tajā pārstāvēs arhitektu biroja «DEI ARH» radošā komanda ar koncepciju «lielveikals kā laboratorija», kas atzīta par labāko ideju Latvijas Kultūras ministrijas izsludinātajā metu konkursā.

Latvijas paviljona koncepcija atklās lielveikalu kā arhitektūras un mūsdienu patērētāju kultūras fenomenu. «T/C Latvija» īstenotāji vēlas ne tikai parādīt un runāt par veikalu kā telpu vai arhitektūru, bet rosināt domāt par tā lomu un nozīmi, atsakoties no kritizēšanas, veidojot starpdisciplināru nākotnes dialogu.

Tikšanās laikā Latvijas paviljona autori iepazīstinās ar savu koncepciju un stāstīs par ekspozīcijas izveidi, kā arī atbildēs uz klātesošo jautājumiem.