Arhitektūras un dizaina institūts
Parādīt izvēlni
Arhitektūras un dizaina institūts

Starptautiskajā «QS World University Rankings: Sustainability 2024» RTU pārvaldība – pasaules labāko līmenī

6. decembris, 2023
.
.
.
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) ietekme uz vidi starptautiskajā «QS World University Rankings: Sustainability 2024» ir novērtēta, universitāti ierindojot 771.–780. vietā reitinga kopvērtējumā, taču visaugstāk reitinga kritērijos novērtēta RTU pārvaldības ilgtspēja, šajā pozīcijā RTU sasniedzot 392. vietu. 

Reitingā «QS World University Rankings: Sustainability 2024» tiek vērtēta universitāšu spēja risināt globāli nozīmīgus vides, sociālos un pārvaldības jautājumus. 

Pārvaldības ilgtspējas sadaļā, kas šogad reitingā iekļauta pirmoreiz un kur RTU ieņem 392. vietu, vērtē, piemēram, ētikas kultūru institūcijā, studentu pārstāvniecības darbu un pārstāvību augstskolas pārvaldē, personāla politiku, finanšu atskaišu caurskatāmību, par ilgtspēju atbildīga personāla esamību. Pārvaldības jautājumus RTU ir izvirzījusi par prioritāti, lai sasniegtu savus stratēģiskos mērķus, un RTU veikums šajā jomā jau pirms gada ir novērtēts ar attiecīgu apbalvojumu – četru zvaigžņu vērtējumu «Recognized by EFQM», ko piešķir Eiropas Kvalitātes vadības fonds (European Foundation for Quality Management – EFQM), novērtējot universitātes ieviesto kvalitātes vadības sistēmu. 

Arī vides ilgtspēja ir RTU stratēģiski svarīga joma, kas integrēta gan studijās, gan zinātnē, pievēršoties vides ilgtspēju veicinošiem pētījumiem, gan arī ikdienā, universitātes cenšoties ievērot zaļo dzīvesveidu un popularizējot to arī darbinieku un studentu vidū. Reitingā RTU sniegums vides izglītībā novērtēts ar 507. vietu reitingā, savukārt vides ilgtspējā – ar 562. vietu. Jau vairākus gadus RTU īsteno arī iniciatīvu «Zaļā Ķīpsala», kurā darbinieki un studenti tiek aicināti taupīt resursus un svarīga loma ir RTU zinātnieku inovācijām — tās tiek aprobētas RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, tā veicinot ilgtspējīgu pilsētiņas apsaimniekošanu. 

Savukārt sociālajā jomā vērtē, piemēram, izglītības ietekmi uz sabiedrību, zināšanu apmaiņu, vienlīdzīgu attieksmi pret dažādām sociālajām grupām, kā arī nodarbinātību – kā absolventi ir sagatavoti darba tirgum. RTU apzinās, ka galvenais ir  cilvēkresursi, tāpēc cenšas veidot motivējošu vidi darbiniekiem un studentiem. 

«QS World University Rankings: Sustainability 2024» ir vērtētas 1403 augstākās izglītības iestādes, un no Latvijas tajā iekļautas tikai divas augstskolas – RTU un Latvijas Universitāte (695. vieta). Savukārt no Igaunijas reitingā iekļautas divas augstskolas – Tartu Universitāte (563. vieta) un Tallinas Tehnoloģiju universitāte (1201+. vieta). Toties Lietuva reitingā ir pārstāvēta viskuplāk – ar piecām augstskolām: Viļņas Universitāti (474. vieta), Kauņas Tehnoloģiju universitāti (586. vieta), Mikola Romera Universitāti (637. vieta), Vītauta Dižā Universitāti (771.–780. vieta) un Viļņas Ģedimina Tehnisko universitāti (1051.–1100. vieta). 

Savukārt pirmās trīs vietas secīgi aizņem Toronto Universitāte Kanādā, Bērklijas Universitāte Kalifornijā un Mančesteras Universitāte Apvienotajā Karalistē. 

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Jaunumi