Arhitektūras un dizaina institūts
Parādīt izvēlni
Arhitektūras un dizaina institūts

RTU diskutēs par velosatiksmes attīstību Rīgā

19. septembris, 2023
.
.
.
Foto: pixabay.com

21. septembrī plkst. 13 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, 115./116. auditorijā, notiks publiska diskusija par velosatiksmes attīstību, braukšanas kultūru un drošumu Rīgā. Diskusijā piedalīsies arī RTU Arhitektūras fakultātes prodekāne profesore Sandra Treija. 

Diskusija ir viens no Eiropas mobilitātes nedēļas pasākumiem Rīgā.

No 16. līdz 22. septembrim daudzviet Eiropā norisinās tradicionālā Eiropas mobilitātes nedēļa, aicinot iedzīvotājus pēc iespējas mazāk izmantot privātos transportlīdzekļus, tādā veidā popularizējot zaļo dzīvesveidu un samazinot emisiju un piesārņojuma apjomu pilsētās. Dažādi tematiskie pasākumi notiek arī Rīgā, lai pievērstu sabiedrības uzmanību sabiedriskajam transportam, elektriskajam autotransportam, veloinfrastruktūrai, kā arī tehnoloģijām, ar kuru palīdzību var uzlabot pilsētvidi.

Diskusijā «How to improve bicycle safety and infrastructure in Riga» piedalīsies velobraukšanas eksperti no Nīderlandes – Dutch Cycling Embassy, Amsterdamas pašvaldības un Roelof –, RTU, Rīgas domes, Ceļu satiksmes drošības direkcijas un biedrības «Drošās ielas». Uz diskusiju dalībnieki ieradīsies ar velosipēdiem, novērtējot Rīgas centra veloinfrastruktūru.

Diskusijā aicināts piedalīties ikviens interesents. Tai būs iespēja sekot līdzi arī tiešsaistē Rīgas domes Facebook kontā un www.riga.lv

Diskusija norisināsies angļu valodā.

RTU ir starp zaļākajām pasaules augstskolām (2022. gadā ieņēma 55 vietu pasaulē), apliecina zaļās politikas un ilgtspējas reitings «GreenMetric». Jau vairākus gadus kā vienīgā no Latvijas augstskolām RTU ir iekļauta arī «Ilgtspējas indeksa» platīna kategorijā. RTU īsteno ilgtspējīgu resursu pārvaldību, piemēram, atsakoties no automašīnām ar fosilā kurināmā iekšdedzes dzinējiem, paplašina RTU darbinieku un studentu izpratni par vides jautājumiem, studentu pilsētiņā Ķīpsalā iedzīvinot zaļo dzīvesveidu. Savukārt RTU zinātnieki īpašu uzmanību pievērš energoefektivitātes, ilgtspējas, pārdomātas resursu izmantošanas un vides jautājumiem, pēta un attīsta inovatīvas zaļās tehnoloģijas un produktus. RTU ir pieņēmusi ambiciozu stratēģisko lēmumu līdz 2030. gadam sasniegt klimata neitralitāti, panākot, ka 2030. gadā RTU darbība radīs ļoti nedaudz vai neradīs nemaz oglekļa emisiju. 

Vairāk informācijas par Eiropas mobilitātes nedēļas pasākumiem Rīgā. 
 

Kopīgot rakstu

Jaunumi