Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Par Arhitektūras un dizaina institūta direktori apstiprina Māru Liepu-Zemešu

5. decembris, 2023

Māra Liepa-Zemeša, 4. decembrī, tiekoties ar RTU Arhitektūras un dizaina institūta pagaidu padomi, ir saņēmis vienbalsīgu atbalstu, lai kļūtu par institūta direktori. Ņemot vērā šo balsojumu, RTU rektors Tālis Juhna ir pieņēmis lēmumu no 2024. gada janvāra apstiprināt Māru Liepu-Zemešu šajā amatā.

Māra Liepa-Zemeša ir ieguvusi doktora grādu arhitektūrā Rīgas Tehniskajā universitātē un jurista palīga kvalifikāciju Biznesa augstskolā «Turība». Studiju laikā bijusi apmaiņas programmās HafenCity Universitātē Hamburgā un Vīnes Tehniskajā universitātē, kā arī praksē arhitekta Rem Koolhaas vadītajā Office of Metropolitan Architecture Rotterdamā. Pēc doktora zinātniskā grāda iegūšanas par promocijas darbu «Pilsēttelpas attīstība Rīgā» gadu strādājusi par pētnieci Ņujorkas štata Bufalo universitātē ASV.

Māras Liepas-Zemešas profesionālā pieredze pamatā saistīta ar darbu Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā, kur viņa šobrīd vada Teritorijas plānojuma nodaļu un ieņem Pilsētvides attīstības pārvaldes vadītāja vietnieces amatu. Vairāk nekā desmit gadus Māra Liepa-Zemeša darbojas Baltijas pilsētu apvienības Plānošanas komisijā.

Jaunajai direktorei ir pieredze arī akadēmiskajā darbā. Viņa ir sagatavojusi un vadījusi studiju kursu RTU Arhitektūras fakultātes maģistrantiem «Ilgtspējīga pilsētu attīstība», kā arī konsultē, vada un recenzē studentu noslēguma darbus.

Lai paaugstinātu RTU konkurētspēju nacionālā un starptautiskā mērogā, tuvinot to TOP 500 universitāšu līmenim, un stiprinātu starpdisciplināru sadarbību studijās un zinātnē, no 2024. gada 1. janvāra esošo deviņu fakultāšu apvienošanas rezultātā tiks izveidotas četras fakultātes un Arhitektūras un dizaina institūts. Arhitektūras un dizaina institūts top, apvienojot Arhitektūras fakultāti un Materiālzinātes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūtu.

Darba līgums ar Arhitektūras un dizaina institūta direktori tiks noslēgts uz pieciem gadiem.