Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Latvijas valsts augstākos apbalvojumus saņems RTU Arhitektūras fakultātes docents Ilmārs Dirveiks un Velta Holcmane

13. aprīlis, 2023

Valsts prezidenta un Ordeņu kapituls diviem Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes (RTU AF) darbiniekiem – docentam Ilmāram Dirveikam un Veltai Holcmanei ir piešķīris augstākos Latvijas valsts apbalvojumus.

Ar Valsts prezidenta Egila Levita un Ordeņu kapitula lēmumu par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku iecelts RTU AF docents Dr. arch. I. Dirveiks. Viņš ir viens no vadošajiem pētniekiem arhitektoniski mākslinieciskā izpētes jomā un paralēli pedagoga darbam ilgus gadus strādā arī izpētes un projektēšanas birojā «Arhitektoniskās izpētes grupa».

RTU AF izstāžu kuratore un Metodiskā kabineta vadītāja V. Holcmane ir iecelta par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri. Viņa ir arī žurnāla «Latvijas Architektūra» redaktore. V. Holcmanes īpašais ieguldījums ir Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldē (iepriekš - Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija) Latvijas Arhitektūras muzeja dibināšanā. Viņa ir veidojusi muzeja fondu, krājot arhitektu darbu oriģinālus, kopijas u.c. materiālus un izveidojot Latvijā diplomēto arhitektu reģistru.

Triju Zvaigžņu ordenis ir visaugstākais valsts apbalvojums. To piešķir cilvēkiem, kuru godprātīgais darbs, aktīvā pilsoniskā stāja, pašaizliedzība, drosme un patriotisms stiprina Latviju kā demokrātisku, tiesisku un nacionālu valsti.

Latvijas valsts augstākos apbalvojumus – Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu tradicionāli piešķir divas reizes gadā – pirms Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienas 4. maijā un pirms Latvijas Proklamēšanas dienas 18. novembrī. Kopumā augstākie Latvijas valsts apbalvojumi šopavasar piešķirti piešķirts 104 personībām.

Apbalvojumu pasniegšanas ceremonija notiks Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 33. gadadienā, 4. maijā, plkst. 15.30 Rīgas pilī. Ceremoniju tiešraidē būs iespējams skatīties Latvijas Televīzijas 1. kanālā.