Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Klajā nākusi e-grāmata «Profesora Ivara Strautmaņa piemiņas izstāde (12.10.2022. ‒ 16.12.2022.)»

21. aprīlis, 2023

Rīgas Tehniskās universitātes izdevniecība ir laidusi klajā Arhitektūras fakultātes sagatavoto e-grāmatu «Profesora Ivara Strautmaņa piemiņas izstāde (12.10.2022. ‒ 16.12.2022.)».

Digitālais izdevums tapis, balstoties uz profesora Ivara Strautmaņa piemiņas izstādes (12.10.2022. ‒ 16.12.2022.) materiāliem, lai saglabātu tās scenogrāfiju un eksponētos darbus, paspilgtinot kopnoskaņu ar laikmetīgiem video sižetiem. Izdevuma sastādītāja ir Velta Holcmane, idejas autore ‒ Sandra Treija.

Ivara Strautmaņa daudzpusīgā personība realizējās profesionālo jomu un interešu plašā spektrā – viņš bija arhitekts, pilsētbūvnieks, arhitektūras teorētiķis, pedagogs, sabiedriskais darbinieks un mecenāts. Arhitektūras studentus profesors Strautmanis aicināja domāt konceptuāli. Strautmaņa pārliecība par arhitekta darba nozīmīgumu, profesionālā aizrautība un novitātes meklējumi ir guvuši turpinājumu viņa skolniekos, no kuriem daudzi ir kļuvuši par ievērojamiem savas profesijas pārstāvjiem.

E-grāmata lasāma internetā RTU e-grāmatu platformā.