Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Izstādē «Ziemassvētki jūgendstila noskaņās» skatāmi RTU Arhitektūras fakultātes Tēlotājas mākslas katedras docentes Dinas Baumanes mākslas darbi

6. decembris, 2022

Muzejā «Rīgas Jūgenstila centrs», Alberta ielā 12, šobrīd skatāmas divas izstādes -  «Ziemassvētki jūgendstila noskaņās» un «Dabas piezīmes». Viena no izstādes «Dabas piezīmes» dalībniecēm ir RTU Arhitektūras fakultātes Tēlotājas mākslas katedras docente Dina Baumane.

Ik gadus muzejs «Rīgas Jūgendstila centrs» Ziemassvētkos rotā interjeru, iedzīvinot jūgendstila laika telpu rotāšanas tradīcijas. Arī šogad māksliniece Tamāra Čudnovska veidojusi interjera svētku iekārtojumu un rotājusi trīs egles. Īpaši grezna egle uzstādīta muzeja viesistabā. To grezno 19. gadsimta nogalei raksturīgas eglīšu mantiņas. Romantisko noskaņu vairo izgaismotie muzeja logi, pa kuriem redzama izrotātā svētku egle, Adventa vainags un Pilnības rags.

Kristīne Japiņa un Dina Baumane izstādē «Dabas piezīmes» eksponējušas pērlīšu rotas un gaismas objektus. Kristīnes Japiņas smalkos valdziņos savītās pērlīšu piespraudes, auskari un rokassprādzes atgādina par karalienes Viktorijas laikmetu, kad sīkpērlīšu izstrādājumi kļuva par rotu un apģērbu izšuvumu neatņemamu sastāvdaļu. Savukārt māksliniece Dina Baumane radījusi izteiksmīgus gaismas dekorus ar botānikas elementiem. Papīra liešanas tehnika, kurā māksliniece strādā, piedāvā iespēju radīt ziemas tematikai piemērotus pienbalta papīra mākslas darbus. Tie ik vienam muzeja apmeklētajam radīs svinīgu un gaišu svētku noskaņu, kad vasaras siltums, gaisma un augi it kā sastinguši brīnuma gaidās.

Izstāde apskatāma līdz 2023. gada 15. janvārim katru dienu no plkst. 10.00–18.00, izņemot pirmdienas, kā arī 24., 25., 31. decembrī un 2023. gada 1. janvārī.

Šis ir viens no Rīgas pašvaldības Ziemassvētku ieskaņas pasākumiem.