Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Izstādē Āgenskalna tirgū skatāmi RTU arhitektūras studentu piedāvātie priekšlikumi koncertzāles projektam Rīgā

3. oktobris, 2023

Jau vairākus gadus norit spraigas diskusijas par jaunas akustiskās koncertzāles nepieciešamību Rīgā. Tiek lauzti šķēpi par koncertzāles atrašanās vietu, arhitektonisko veidolu, nosaukumu. Arī topošie arhitektūras studenti aktīvi piedalās ideju ģenerēšanā. Šobrīd Āgenskalna tirgū 2. stāvā interesenti var iepazīties ar pieciem koncertzāles projektiem, kurus izstrādājuši Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes (RTU AF) maģistra studiju programmas studenti.

2023. gada pavasara semestrī maģistra studiju programmas « Arhitektūra» pirmā kursa studenti radīja idejas koncertzāles prejektam. Projektēšanas uzdevumu sagatavoja un darbus vadīja AF mācībspēki: profesors Jānis Krastiņš, asociētais profesors Edgars Bondars, docents Uldis Balodis, docents Uldis Bērziņš, docents Andris Vītols un lektore Baiba Vērpe.

Izstādē Āgenskalna tirgū var iepazīties ar dažiem labākajiem priekšlikumiem, kuru autori ir Emīls Rūdolfs Bērtiņš, Dita Grikmane, Reinis Grudinskis, Dace Tihonova un Kristiāna Mataite.

Par koncertzāles novietni izvēlēta vieta starp Uzvaras bulvāri un Bāriņu ielu, kur 1985. gadā tika uzsliets piemineklis Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no fašistiskajiem iebrucējiem. Pieminekļa likvidēšana 2022. gada vasarā pavērusi iespējas šajā pilsētbūvnieciski ļoti nozīmīgajā vietā radīt atbilstošas nozīmes publisku ēku, kas veicinātu arī parka lietderīgu un aktīvu izmantošanu un līdz ar to – apkārtējās vides kvalitāti. Vieta atrodas burtiski blakus pilsētas vēsturiskajam centram, un tai var ērti piekļūt ar visa veida transportlīdzekļiem gan apmeklētāji, gan celtnes apsaimniekotāji. Iespējamas arī ērtas autostāvvietas. Sabiedriskā transporta pilnveidošanas nolūkā ieteicams atjaunot tramvaja kustību pa Bāriņu ielu. Celtni šajā vietā var vizuāli labi uztvert visā apkārtējā pilsētvidē.

Studentu veikumu Āgenskalna tirgū var apskatīt 10. oktobrim 2. stāva paviljona darba laikā.