Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Iespēja piedalīties norvēģu mākslinieces Beates Jersvollas akvarelēšanas meistarklasē

20. aprīlis, 2023

Aicinām Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes studējošos un citus interesentus piedalīties norvēģu mākslinieces Beates Jersvollas (Beate Gjersvold) akvarelēšanas meistarklasē, kas notiks trešdien, 26. aprīlī, plkst.15.00 Arhitektūras fakultātes Zīmēšanas zālē (435. telpā).

Beate Jersvolla ir vizuālās mākslas pārstāve un mākslas vēsturniece, Norvēģijas Mākslinieku savienības biedre. Viņa dzīvo un strādā Tronheimā, ir Rotvollas studijas biedre. Līdztekus mākslinieces darbam Beate Jersvolle ir docente Tronheimas Tēlotājas mākslas akadēmijā un Norvēģijas Zinātņu un tehnoloģiju universitātes (NTNU) Mākslas un mediju studiju nodaļā. Māksliniece mīl gleznot ainavas. Savos darbos viņa neattēlo ainavas kā konkrētas vietas, bet kā sajūtas. Viņas ilgtermiņa projekta nosaukums ir Landscape & Power («Ainava un spēks») un tas sastāv no trīs tēmām: «Ne – vieta», «Pēdas», «Ainava un līnijas». Cilvēku darbības pēdas ainavā – kultūra ainavā, tās ir kā norādoša zīme tam, kas reiz noticis un notiek tagad.

Beates Jersvollas radošais darbs bijis skatāms vairākās personālajās un grupu izstādēs dažādās valstīs - Norvēģijā, Zviedrijā, Somijā, Spānijā, Francijā, Latvijā, Lietuvā, Itālijā un citviet.

Mākslinieci Beati Jersvolli saista ilgstoša sadarbības vēsture un draudzība ar mākslinieci, Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes docenti un gleznotāju Anitu Melderi. Abas mākslinieces iepazinās 1998. gadā starptautiskā plenērā Cēsīs. Vēlāk viņas rīkojušas kopīgas izstādes un piedalījušās dažādos izglītības projektos.

Par savu mākslu Beates Jersvollas teikusi: «Manas gleznas nekad nav reālu vietu atveidi. Tās nekad nav gleznotas plenērā, un es nekad nereproducēju to, ko redzu. Mani iedvesmo dabā atrodamās formas, krāsas un objekti. Ar ainavas palīdzību es cenšos ierosināt noskaņu, sajūtu, gaisotni vai notikumu, vai arī dot mājienu.»

Plašāku informāciju par Beates Jersvollas dzīvi un daiļradi atrodama viņas mājaslapā.