Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Būvniecības un ilgtspējas eksperti iepazīstinās ar Eiropas zaļo kursu arhitektūrā un būvniecībā

2. maijs, 2022

No 9.–11. maijam Ķīpsalā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) jaunajā auditoriju centrā «Domus Auditorialis» norisināsies 3. Baltijas koka būvniecības forums. 10. maijā no plkst. 9.00 klausītājus gaida daudzpusīga lekciju programma, jo Eiropas Savienības valstu nacionālo kultūras institūtu un organizāciju tīkls EUNIC Latvia (European Union National Institutes for Culture) un RTU ir ielūgusi forumā ar lekcijām piedalīties vairākus Eiropas valstu ekspertus un starptautiskā projekta «Zaļais kurss un arhitektūra» dalībniekus.

3. Baltijas koka būvniecības foruma mērķis ir radīt auglīgus apstākļus ciešākai starptautisko ekspertu sadarbībai ar vietējiem partneriem ilgtspējības jautājumu risināšanai būvniecības nozarē, veicināt jaunu kontaktu dibināšanu un sekmēt pieredzes apmaiņu un jaunu zināšanu iegūšanu, kā arī dialoga veidošanu topošo speciālistu starpā. Foruma programmā iekļautas dažādas aktivitātes: tīklošanas pasākums, biznesa tikšanās, lekcijas, mācību braucieni uz Latvijas koka arhitektūras un būvniecības vietām un RTU Arhitektūras fakultātes vecāko kursu studentu projektu prezentācijas.

10. maija lekciju programma

• «Inovatīva koka arhitektūra augstākajā izglītībā», Dr. Wolfgang FIEL, vecākais lektors Vīnes Lietišķās mākslas universitātē un atjaunojamo materiālu projektu vadošais pētnieks Vīnes Universitātes Ķīmijas un izpētes institūtā (Austrija).
  • «Ilgtspējīga urbanizācija, izmantojot koku», Niels MORSING, Koksnes un bio-materiālu nodaļas direktors Dānijas Tehnoloģiju institūtā (Dānija).
  • «Ceļā uz oglekļa neitralitāti - kompānijas Bouygues Construction mērķi un kompetences», Pierre-Alexandre HÉRARD, Koksnes būvniecības partnerības un iepirkumu vadītājs Bouygues Construction (Francija).
  • «Mežs-klimats-koksne būvniecībā - aktuālais vācu risinājums», Prof. Dr. Andreas Krause, Thünen-Institute for Wood Research vadītājs (Vācija).
  • «Darbs pie nākotnes vajadzībām šodien - koka būvniecības un zema oglekļa satura būvniecības veicināšana Somijā», Simon LE ROUX, Somijas Vides ministrijas Apbūvētās vides departamenta projektu speciālists.
  • «Koka būvniecība un ilgtspējība Tamperē», Kaisu KAMMONEN, Tamperes pilsētas domes mājokļu speciālists (Somija).
  • «Ekosistēmiskās struktūras: García Márquez bibliotēka Barselonā», Elena ORTE, Arhitektu studijas SUMA Arquitectura līdzdibinātāja (Spānija).
  • «Zaha Hadid Architects koksnes un materiālu izpēte», Ludovico LOMBARDI, Zaha Hadid asociētais direktors un arhitekts (Apvienotā Karaliste).

Lekcijas notiks angļu valodā gan klātienē, iegādājoties biļetes, gan arī tiešsaistē EUNIC Latvia Facebook lapā.

Iepriekš pierakstoties, interesenti 10. maija pēcpusdienā var pieteikties uz biznesa tikšanos ar ekspertiem.

Forumu un projektu «Zaļais kurss un arhitektūra» organizē EUNIC Latvia (biedri: Austrijas Vēstniecība Rīgā, Britu padome Latvijā sadarbībā ar Lielbritānijas vēstniecību, Dānijas Kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, Spānijas vēstniecība Latvijā, Gētes institūts Rīgā, Francijas institūts Latvijā sadarbībā ar Francijas Vēstniecību, kā arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā ciešā sadarbībā ar RTU. Pasākums notiek, pateicoties EUNIC Cluster Fund un Francijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē atbalstam.

Baltijas koka būvniecības foruma programma

Informācija par forumu atrodama mājaslapāLinkedIn un Facebook.