Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Baltijas koka būvniecības forums iepazīstinās ar aktualitātēm un inovācijām koka būvniecībā

6. maijs, 2022

No 9. līdz 11. maijam Ķīpsalā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) jaunajā auditoriju centrā «Domus Auditorialis» norisināsies 3. Baltijas koka būvniecības forums. Divas dienas lektori no dažādām valstīm foruma dalībniekus informēs par aktualitātēm koka būvniecībā un būs apskatāma ar nozari saistīto uzņēmumu izstāde. Forumu rīko RTU Arhitektūras fakultāte (AF) sadarbībā ar vairākiem partneriem.

Pirmajā foruma dienā 9. maijā tiks prezentēti Latvijas un citu valstu koka konstrukciju projekti. Paralēli divām konferences sesijām notiks nozares izstāde kurā dažādi uzņēmumi, piemēram, «STEICO», «HASSLACHER NORICA TIMBER», «hsbCAD», «Schmid Schrauben Hainfeld», «Hanes Harde | Farmacell», «Rothoblaas», «Pro clima | Moll», «Binderholz» iepazīstinās ar jaunākajām tehnoloģijām un inovatīviem koka būvniecības materiāliem. Izstādes apmeklētāji varēs satikt uzņēmumu pārstāvjus un iegūt detalizētu informāciju par materiālu īpašībām un izmantošanas iespējām. Dienas noslēgumā plkst. 18.30 RTU AF ātrijā, Ķīpsalas ielā 6, atklās Īrijas Arhitektūras fonda veidoto izstādi «From the Ground Up», kas iepazīstina ar inovatīvu pieeju kokmateriālu izmantošanai Īrijas arhitektūrā.

Otrajā dienā – 10. maijā no plkst. 9.00 klausītājus gaida daudzpusīga lekciju programma, jo Eiropas Savienības valstu nacionālo kultūras institūtu un organizāciju tīkls EUNIC Latvia (European Union National Institutes for Culture) un RTU ir ielūgusi vairākus Eiropas valstu ekspertus un starptautiskā projekta «Zaļais kurss un arhitektūra» dalībniekus pastāstīt par klimata neitralitāti un citām Eiropas līmeņa aktualitātēm. Lekcijas tiks translētas tiešsaistē EUNIC Latvia Facebook lapā.

11. maijā foruma dalībnieki piedalīsies izbraukuma semināros un apmeklēs koka būvniecības objektus un konstrukciju ražotnes.

Foruma programma

Forumam jāpiesakās, aizpildot reģistrācijas anketu vietnē forumwoodbuilding.rtu.lv. Reģistrācijas maksa dalībai pasākumā būs 330 EUR. Papildus dalībnieki var reģistrēties arī tīklošanas pasākumam un izbraukuma semināriem.

Forums norisināsies angļu valodā. Tā pasākumi notiks katru dienu no plkst. 8.00 līdz 18.00.

Koka būvniecības veicināšanu daudzās Eiropas valstīs atbalsta starptautiska organizācija un informatīvā platforma «Holzbau Forum». Lai uzzinātu jaunākās tendences un sasniegumus koka būvniecībā, notiek konferences, izstādes un dažādu nozaru pārstāvju tikšanās notiek, kā arī tematiskie forumi un atsevišķu valstu vai valstu grupu forumi.

Kopš 2019. gada ir izveidots arī Baltijas koka būvniecības forums «Forum Wood Bulding Baltic». Pirmais forums norisinājās Igaunijā. Otrais notika Rīgā, bet attālināti, tāpēc Rīgā tiek organizēts arī 2022. gadā forums, bet nākamgad tas notiks Lietuvā.

Baltijas koka būvniecības forumu Latvijā organizē RTU sadarbībā ar «Holzbau Forum» un Tallinas Tehnisko universitāti (Tallinn University of Technology), Latvijas Arhitektu savienību, Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociāciju, Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūtu, Latvijas Koka būvniecības klasteri, biedrību «Zaļās mājas» un «Koka dienām», Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju un EUNIC Latvija organziācijām.

Papildu informācija – foruma koordinatore Antra Viļuma – tālr.: 29464411, e-pasts:  vai .