Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Arhitektūras, dizaina un inženierzinātņu studentus aicina piedalīties pirmajā Baltijas starptautiskajā SketchUp konkursā «BISSUC 2022»

7. aprīlis, 2022

Sākusies pieteikšanās dalībai pirmajā Baltijas starptautiskajā studentu SketchUp konkursā «BISSUC 2022». Konkurss ir lieliska iespēja arhitektūras, dizaina un inženierzinātņu studentiem papildināt zināšanas, iegūt jaunu pieredzi un parādīt savas 3D modelēšanas, renderēšanas, prezentācijas un dizaina prasmes.

Konkursa piedalīsies aicināti studējošie no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Dalībnieku uzdevums būs radīt saules pulksteņa dizaina vizualizāciju, izmantojot programmas SketchUp Pro, LayOut un V-ray for SketchUp. Saules pulkstenis tiek veidots par godu Viļņas 700 gadu jubilejai un to iecerēts novietot Viļņas Gaismas skvērā.

Saules pulkstenis kā konkursa uzdevums izvēlēts tāpēc, ka tas simbolizē cilvēces saikni ar laiku un telpu, ir saistīts ar kultūrā nozīmīgiem vēsturiskiem un astronomiskiem notikumiem, gadalaiku maiņu un cilvēka ikdienas dzīves ritējumu. Arī labam arhitektam, ainavu plānotājam, dizainerim vai inženierim, lai radītu labu dizainu, ir jāiepazīst gan cilvēka raksturs un vajadzības, gan dabas ritmi, jābūt precīzam, gluži kā saules pulkstenim.

Konkurss sāksies 11. aprīlī ar vairāku semināru sēriju, kurā saules pulksteņu dizaina eksperts un tīmekļa vietnes www.saulespulkstenis.lv veidotājs Mārtiņš Gils dalībniekus iepazīstinās ar dažāda veida saules pulksteņu veidošanas pamatprincipiems. Studenti apgūs jaunas 3D modelēšanas un vizualizācijas tehnikas ar SketchUp Pro un V-ray. Lektori no tehnoloģiju uzņēmuma «Tomega» rādīs un mācīs, kā ar 3D drukas palīdzību dizaina skici pārvērst taustāmā objektā.

Pēc tam studenti varēs likt lietā visas semināros apgūtās prasmes, veidojot savus saules pulksteņa dizaina modeļus.

Labāko dizaina ideju autori saņems konkursa partneru «Trimble Inc.», «Chaos» un «Tomega» sarūpētās balvas - noderīgus dizaina izstrādes rīkus un licences. Konkursa balvu fonds ir vairāk nekā 4000 EUR.

Sīkāka informācija par konkursu un pieteikšanās