Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Arhitekta Massimiliano Fuksas lekcija «Arhitektūra un inovācija»

9. februāris, 2022

Kauņas Tehnoloģiju universitāte un Studio Fuksas aicina visus interesentus 10. februārī plkst. 17.00 uz starptautiski pazīstamā arhitekta Massimiliano Fuksas lekciju «Arhitektūra un inovācija» un paneļdiskusiju.

Massimiliano Fuksas kopā ar partneri Dorianu ir izveidojis un jau 40 gadus vada un strādā Studio Fuksas. Šajā laikā īstenoti vairāk nekā 600 arhitektūras un pilsētplānošanas projekti dažādās valstīs.

Lekcijā arhitekts runās par pēdējos gados īstenotiem inovatīviem projektiem un to, kā pandēmija ir ietekmējusi nepieciešamību no jauna izvērtēt dažādus procesus arhitektūrā, jo īpaši tehnoloģiskos aspektus. Massimiliano Fuksas dalīsies pārdomās par starpdisciplinārā dizaina nozīmi un inovatīvu risinājumu pielietojumu, radot ilgtspējīgu arhitektūru. Viņaprāt, arhitektūrai jākļūst gudrākai un funkcionālākai un tas iespējams tikai, ja arhitekti drosmīgi izmanto mūsdienu tehnoloģijas, bet neaizmirst par arhitektūras patērētāju - cilvēku un viņa vajadzībām.

Lekcijas noslēgumā plānota arī paneļdiskusija par inovācijām arhitektūrā un arhitekta lomu modernajā pasaulē, kurā piedalīsies lektors un pārstāvji no Kauņas Tehnoloģiju universitātes Būvniecības un arhitektūras fakultātes: dekāns profesors Andrius Jurelionis, prefesors Kęstutis Zaleckis, docents Gintaras Balčytis un lektore Ingrida Povilaitienė. Klausītāji aicināti aktīvi piedalīties diskusijā un uzdot jautājumus.

Lekcija būs angļu valodā un notiks tiešsaistē. Pievienoties lekcijai un diskusijai varēs, izmantojot saiti vai sekojot tiešraidei Lietuvas Radio.

Papildu informācija par lekciju