Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Amerikāņu profesors Daks Kopecs vieslekcijā «Vietas nozīme un piesaiste vietai» aktualizēs vietas identitātes lomu kopienu veidošanā un attīstībā

1. decembris, 2023

Vietas identitāte, vietas nozīme un piesaiste vietai ir jautājumi, kurus savā lekcijā «Vietas nozīme un piesaiste vietai» analizēs amerikāņu profesors Daks Kopecs (Dak Kopec).

Identitātei ir svarīga loma vietas nozīmes veidošanā. Arhitekti, pilsētplānotāji un interjera dizaineri, radot dizainu, var pozitīvi ietekmēt sabiedrības dzīves kvalitāti un veidot piesaistes sajūtu. Radītajai vai uzlabotajai identitātei jābūt jēgpilnai un jārezonē ar lietotājiem. Tā nedrīkst būt virspusēja vai nenozīmīga.

Daks Kopecs uzsver, cik svarīgi ir ņemt vērā vietas identitāti un tās nozīmi kopienu veidošanā un attīstībā. Ja visi šie elementi ir harmoniski saskaņoti, tie var paaugstināt kopienas vispārējo labklājību, veicinot dziļu piederības un mērķa sajūtu. Mijiedarbība starp dizainu, kopienas identitāti un individuālo pieķeršanos veido mūsu kopīgo telpu būtību un vitalitāti.

Daks Kopecs ir arhitektūras psihologs ar doktora grādu vides psiholoģijā. Viņš ir ieguvis divus maģistra grādus - vienu kopienas psiholoģijā un otru arhitektūrā, tāpat studējis arī veselības zinātnes. Pašlaik viņš ir profesors Arhitektūras skolā Nevadas Universitātē, Lasvegasā.

Daka Kopeca vieslekcija notiks 6. decembrī plkst. 16.00 RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6.

Vieslekcijas programma

• plkst. 15.45           Ierašanās un reģistrēšanās
  • plkst. 16.00           Daka Kopeca lekcija
  • plkst. 17.30           Jautājumi un atbildes
  • plkst. 18.00           Semināra noslēgums

Vieslekciju organizē Latvijas Arhitektu savienība sadarbībā ar RTU.

Lekcija notiks angļu valodā.

Dalība ir bez maksas.

Pieteikšanās anketa.

Lekcijas apmeklējums sertificētiem arhitektiem dod 1 kompetences paaugstināšanas kredītpunktu formālās izvēles pasākumu sadaļā.