Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Aicina piedalīties konkursā Baltijas paviljonam Pasaules arhitektu savienības kongresā

9. janvāris, 2023

Baltijas Arhitektu savienību asociācija (Baltic Architects Unions Association (BAUA)) ir izsludinājusi atklātu arhitektūras un dizaina ideju konkursu Baltijas paviljonam Pasaules arhitektu savienības (UIA) kongresā Kopenhāgenā, kas notiks 2023. gadā no 2. līdz 6. jūlijam. Konkursa mērķis ir atrast labāko ideju izstādes stendam, kas interpretē kongresa galveno tēmu «Sustainable Futures - Leave No One Behind!» kontekstā ar BAUA aizsākto izpēti par holistisku modernisma daudzstāvu daudzdzīvokļu mājokļu atjaunošanu.

Pirmdien, 9. janvārī plkst. 14.00 platformā Zoom notiks vebinārs, kurā varēs iegūt sīkāku informāciju konkursa norisi. Būs iespēja uzdot jautājumus organizatoriem un ieskatīties UIA kongresiem veidoto BAUA paviljonu vēsturē.

Pasaules arhitektu savienība (UIA) ir dibināta Lozannā, Šveicē 1948. gada 28. jūnijā, lai apvienotu pasaules arhitektus neatkarīgi no tautības, rases, reliģijas vai arhitektūras doktrīnas, kā arī lai koordinētu arhitektu nacionālās organizācijas. UIA Pasaules kongress ir nozīmīgs starptautisks arhitektūras notikums, kas notiek katru trešo gadu, un tajā piedalās 10 000–15 000 dalībnieku no visas pasaules.

2023. gada UIA konferences tēma «Sustainable Futures — Leave No One Behind» («Ilgtspējīga nākotne — neatstājot nevienu iepakaļ!») sasaucas ar ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu 2030. gadam centrālo solījumu — visu ANO dalībvalstu apņemšanos samazināt nevienlīdzību. Kongresā tiks apspriests, kā arhitekti, pilsētplānotāji un būvniecības nozares pārstāvji rosina nepieciešamās pārmaiņas, veidojot taisnīgāku, stiprāku un iekļaujošāku sabiedrību, un kā šos procesus var veicināt. Šīs tēmas kontekstā BAUA ir nolēmuši turpināt pētīt holistisku modernisma mājokļu renovāciju. Iniciatīvas mērķis ir veicināt ēku kvalitatīvu un vispusīgu atjaunošanu kā Baltijā, tā Eiropā un citur, pārrunājot aktuālākās tēmas, akcentējot izaicinājumus, daloties pieredzē un prezentējot labākos prakses piemērus.

BAUA aicina konkursam iesniegt idejas Baltijas paviljonam, kas aplūko ilgtspējas, vienlīdzības un mājokļu renovācijas tēmas no jauna skatpunkta. Priekšlikumiem jāietver divas daļas — izstādes ekspozīcija un suvenīri, ko apmeklētāji varēs paņemt līdzi. Ekspozīcijai jānes skaidrs vēstījums, un tai jābūt atmiņā paliekošai, kā arī atkārtoti izmantojamai. Kopējais paviljona realizēšanas budžets ir 20 000 eiro.

Konkursā aicināti piedalīties gan profesionāli arhitekti, gan studenti no Baltijas valstīm. Konkursa darba valoda ir angļu. Pirmo trīs vietu ieguvēji saņems naudas prēmijas (1. vieta — 1200 eiro, 2. vieta — 800 eiro, 3. vieta — 400 eiro), un uzvarētājs iegūs iespēju īstenot savu piedāvājumu sadarbībā ar profesionālu kuratoru un projekta komandu.

Darbus konkursam var iesniegt līdz 13. februārim.

Ar detalizētu konkursa aprakstu un noteikumiem var iepazīties BAUA mājaslapā.

Konkursa koordinators ir RTU Arhitektūras fakultātes doktorantūras students Matijs Babris, e-pasts: m.

Lai iegūtu jaunāko informāciju par konkursu, aicinām sekot līdzi BAUA Facebook lapai