Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Aicina piedalīties Koksnes tehnoloģiju hakatonā un radīt risinājumus nozares aktuālākajiem izaicinājumiem

27. aprīlis, 2023

Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumus un inovāciju vadības uzņēmumu «Helve» aicina studentus, pētniekus, uzņēmējus un citus nozares pārstāvjus piedalīties Koksnes tehnoloģiju hakatonā, radīt jaunus risinājums nozares aktuālākajiem izaicinājumiem un cīnīties par iespēju piedalīties pieredzes apmaiņas braucienā uz Norvēģiju kā arī citām balvām.

Īpaši aicināti iesaistīties ir koka ēku būvniecības un kokrūpniecības nozares speciālisti, studenti, IT speciālisti, inženieri u.c. interesenti vai nozares aktīvisti.

28 stundu laikā klātienē dalībniekiem būs iespēja modelēt un attīstīt savu ideju, identificēt izaicinājumus un rast tiem risinājumus, kā arī prezentēt savus projektus plašākai auditorijai, tostarp hakatona žūrijai. Hakatona dalībnieki varēs ģenerēt idejas izaicinājumiem, izstrādāt priekšlikumus:

• Esošo nozares procesu digitalizācijai un optimizācijai. Aicinām attīstīt idejas, kas saistītas ar digitāliem rīkiem un procesiem industrijas aktuālāko izaicinājumu risināšanai – datu uzkrāšana, analīze u.c. Tai skaitā jauni procesi jaunāko tendenču un inovāciju monitorēšanai un ieviešanai.
  • Jaunu, inovatīvu produktu un/vai materiālu attīstībai. Var īstenot idejas par neizzinātu potenciālo nākotnes materiālu un produktu izzināšanu, esošā industrijas pakalpojumu piedāvājuma un kvalitātes uzlabošanu, esošo produktu/piedāvājuma transformāciju nākotnes pieprasījumam.
  • Ilgtspējībai un aprites ekonomikai.  Ģenerēt idejas, kas saistās ar aprites ekonomikas tendenču aktualizēšanu un ar to saistīto ideju ievirzi industrijā – blakusproduktu pārstrāde, būvmateriālu otrreizēja izmantošana, u.c. dažādu ilgtspējības aktivitāšu iedzīvināšana.

Hakatons norisināsies no 18. līdz 19. maijam klātienē, Vidzemes Augstskolas telpās.

Pieteikties hakatonā iespējams gan ar jau gatavu komandu un ideju, gan arī individuāli ar vai bez idejas. Dalībnieki, kuri būs pieteikušies individuāli, komandas veidos klātienē hakatona atklāšanas dienā.

Lai reģistrētos hakatonam, līdz 15. maijam ir jāaizpilda pieteikuma forma

Sīkāka informācija par pasākumu atrodama hakatona mājaslapā.

Hakatonu organizē Vidzemes plānošanas reģions, īstenojot Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta 2014.—2021. gada perioda programmas «Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība» projekta «Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā» aktivitātes.