Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

RTU studentu komandas projekts «TreeHouse place» iegūst 1000 eiro

30. oktobris, 2017
Idejas «TreeHouse place» autors, RTU Arhitektūras fakultātes students Matijs Babris. Foto – «Delfi»

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu komandas projekts «TreeHouse place» jauniešu biznesa projektu konkursa «Radām novadam» pirmā posma finālā ieguva ziņu portāla «Delfi» speciālbalvu 1000 eiro apmērā, lai izveidotu reklāmas kampaņu par koka platformu modulārajām sistēmām būvniecībai koku galotnēs. Kopumā konkursā savus rīcības plānus prezentēja 17 konkursa labākās komandas, kas ar savu darbību vēlas radīt sociālekonomisko labumu Latvijas novadiem. Labākās komandas tika apbalvotas ar septiņām specbalvām un piecām žūrijas balvām.

Fotogalerija

Konkursa finālā piedalījās vēl viens RTU studentu komandas projekts – bezpilota mikrolidaparāta elektrostaciju apsekošanas sistēma «Drone Plane». Šis RTU jauniešu projekts saņēma sociālā tīkla platformas «ChaulaTV» speciālbalvu – iespēju izveidot reklāmas klipu –, kā arī Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) speciālbalvu – bezmaksas konsultācijas līdz pat 2020. gadam.

Komandām triju minūšu laikā par savas idejas dzīvotspēju bija jāpārliecina žūrija – ziņu portāla «Delfi» Nacionālo un biznesa ziņu nodaļas redaktore Guna Gleizde, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras pārstāve Juta Reķele, biznesa inkubatora «Magnus» valdes priekšsēdētājs Dairis Cālītis, kā arī labdarības fonda «ABLV Charitable Foundation» mākslas programmu vadītājs Kaspars Vanags.

Žūrijas vērtējumā pirmo vietu un 2000 eiro balvu ieguva komanda «LatSketch», kas Rojas novadā ražo līklīniju koka grīdas. Otro vietu un 1500 eiro ieguva komanda «Zaļā Bērnība», kas Sējas novadā plāno izveidot meža bērnudārzu, kurā mācības galvenokārt notiktu svaigā gaisā ciešā saskarē ar dabu un tās ritmu. Savukārt trešo vietu un 1000 eiro ieguva projekts «GetSmart» ar ideju par mācību centra izveidi Jelgavas novadā.

Finālā iekļuvušās komandas ekonomisko pienesumu plāno radīt pavisam 16 novadiem: Gulbenes, Daugavpils, Babītes, Limbažu, Jelgavas, Smiltenes, Ogres, Rojas, Sējas, Ropažu, Rūjienas, Saldus, Viļānu, Strenču, Priekules un Ādažu.

Šis bija pirmais no diviem «Radām novadam» otrās sezonas fināliem. Nākamais fināls notiks 2018. gada novembrī, kad komandas prezentēs savus sasniegumus, ieviešot rīcības plānus dzīvē.

Konkursa mērķis ir dot iespēju apliecināt sevi talantīgiem un uzņēmīgiem Latvijas jauniešiem, izstrādājot un īstenojot dažādus biznesa projektus Latvijas novados. Paralēli konkursam projekta laikā tiks veikts pētījums par jauniešu motivāciju uzsākt uzņēmējdarbību Latvijas novados, kā arī par to, kā jaunieši pārvar izaicinājumus un sasniedz iecerētos mērķus.

Konkursu organizē biedrība «Radām novadam» sadarbībā ar ziņu portālu «Delfi». Konkurss īstenots projektā «Erasmus+ Jaunatne darbībā» un ar Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2017. gadam valsts budžeta finansējumu.