Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Konferencē varēs iepazīties ar arhitektūras un dizaina studentu jaunākajiem pētījumiem

1. aprīlis

25. aprīlī no plkst. 12.30 Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūtā, Ķīpsalas ielā 6, 115. auditorijā notiks RTU 65. studentu zinātniski tehniskās konferences sekcija «Arhitektūra un dizains». Konferencē RTU arhitektūras un dizaina programmu studenti prezentēs savu patstāvīgo pētījumu un studiju laikā tapušo zinātnisko darbu rezultātus.

Konferences pirmā daļa būs veltīta dizaina studentu zinātniskajiem darbiem. Dana Barkāne veikusi pētījumu, lai uzlabotu modulāru ballistiskās aizsardzības vesti, iestrādājot tajā spiedienjutīgu paneli. Savukārt Elīza Līga Dižgalve meklējusi vispiemērotākos risinājumus modulāras ballistiskās aizsardzības vestes aizdares jostas konstrukcijai. Beatrise Santa pētījusi iespējas, kas ļautu izstrādāt viedu matraci guloša pacienta stāvokļa monitorēšanai. Margarita Vasiļjeva savā referātā atklās, kā, pilnveidojot tehnoloģiskos risinājumus, iespējams palielināt ilgmūžību neelastīga auduma plecģērbiem. Elīna Grasmane iedziļinājusies pašģenerējošu elektrisko sensoru izstrādes dažādajos aspektos.

Arhitektūras studenti par savu zinātniskajiem darbiem un secinājumiem stāstīs konferences otrajā daļā.

Karlīna Līna Sproģe apkopojusi problēmjautājumus un aktuālās tendences daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku attīstībā. Laura Unda Liepiņa analizējusi klimatneitralitātes principus ēku projektēšanā. Agris Jakubovskis padziļināti pētījis, kādas koka karkasa konstrukcijas iespējams izmantot daudzstāvu dzīvojamā apbūvē. Raimondas Mateiko pievērsies koka moduļu daudzdzīvokļu ēku tematikai. Elizaveta Ļebedeva interesējusies, kā dzīvojamajā vidē integrēt solārās tehnoloģijas. Alisa Mazore meklējusi veidus, kā caur ķermenisko pieredzi izstāstīt konkrētas vietas stāstu. Ditas Rocēnas pētījuma objekts ir krāsas 21. gs. kultūras ēku fasādēs Baltijā. Savukārt Veronika Jonina iedziļinājusies dzīvojamās vides veidošanā civilās aizsardzības vajadzību kontekstā.

Konferences dalībniekiem būs iespēja arī iepazīties ar Rīgas pils atjaunošanas koncepciju un arhitektes Anastasijas Pimenovas vieslekcijā uzzināt, ar kādiem izaicinājumiem arhitektiem un restauratoriem nācās saskarties, to īstenojot.

Konferences noslēgumā tiks paziņoti un sveikti Jāņa Alkšņa balvas laureāti. Jāņa Alkšņa balvas mērķis ir rosināt studentus veikt pētījumus un piedalīties zinātniskajā darbā. Jānis Alksnis ir nozīmīga personība Latvijas kultūras vēsturē. Dzīves laikā arhitekts uzcēlis pieminekli pats sev – tās ir vairāk nekā 130 dzīvojamās un sabiedriskās ēkas, kas līdz šai dienai izdaiļo Rīgu.

Konferences programma

Visi interesenti laipni aicināti kuplināt klausītāju rindas!