Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

RTU profesors Egīls Dzelzītis saņem balvu par mūža ieguldījumu būvindustrijā

6. septembris, 2017
Balvas laureāti un viņu sveicēji. E. Dzelzītis - trešais no labās puses pirmajā rindā. Foto: buvindustrijaslielabalva.lv

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūta direktoram profesoram Egīlam Dzelzītim pasniegta Būvindustrijas lielā balva «Pamatakmens» par mūža ieguldījumu būvindustrijā.

E. Dzelzītis ir arī Latvijas siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienības priekšsēdētājs. Balvu kategorijā «Gada inženieris» saņēma Gints Vanders, kurš 2012. gadā absolvējis BIF, iegūstot maģistra grādu būvniecībā, bet balva «Gada jaunais arhitekts» tika pasniegta RTU Arhitektūras fakultātes absolventiem, SIA «Arhitektu birojs GAISS» arhitektiem un dibinātājiem Arnitai Melzobai un Kārlim Melzobam.

Balvas būvniecībā tika pasniegtas svinīgā pasākumā 5. septembrī. Apbalvojumi tika piešķirti vairākās ar būvniecības nozari saistītās kategorijās, un tos pasniedza RTU BIF dekāns profesors Juris Smirnovs, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, satiksmes ministrs Uldis Augulis un citi.

Balvu izsludina un pasniedz Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar citām būvindustrijas sabiedriskajām organizācijām un žurnālu «Būvinženieris». Balva tiek izsludināta divās kategorijās: «Mūža ieguldījums būvindustrijā» un «Gada inženieris/arhitekts». Balvas misija ir veicināt būvniecības nozares pārstāvju profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti, sumināt un izteikt atzinību labākajiem, motivēt viņus strādāt savā valstī – Latvijā, kā arī pateikties par izcilu inženiera darbu mūža garumā, sniegto atbalstu jaunās paaudzes izaugsmē. «Būvindustrijas lielā balva» ir valstī augstākais apbalvojums būvniecības nozarē.

Papildu informācija