Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Pieteikšanās Jaunā Eiropas «Bauhaus» balvām

27. maijs, 2021

Līdz 31. maijam var iesniegt pieteikumus Jaunā Eiropas «Bauhaus» balvai. Tā radīta ar mērķi izcelt sasniegumus, kas jau šobrīd ieskicē ilgtspējīgāku, pievilcīgāku un iekļaujošāku nākotni. Šogad balva vērsta uz vides veidošanu, būvniecību, arhitektūru un dizainu. Savukārt jaunie profesionāļi aicināti piedalīties balvu konkursā «Jaunā Eiropas «Bauhaus» uzlecošās zvaigznes».

Ar pirmajām Jaunā Eiropas «Bauhaus» balvām tiks cildināta laba prakse, piemēri un koncepcijas, kas skaidri atspoguļo Jaunā Eiropas «Bauhaus» vērtības – ilgtspēju, estētiku un iekļaujošumu. Šiem piemēriem jābūt vai nu jau īstenotiem, vai arī – ja tos iesniedz studenti un jauni profesionāļi (vecumā līdz 30 gadiem) – vērstiem uz nākotni. Balvām būtu jākalpo par šīs iniciatīvas pamatpīlāru piemēru un tādējādi jārosina tās tālāka attīstība.Balva izceļ tās skaistās, ilgtspējīgās un iekļaujošās idejas Eiropas zemēs, kopienās un praksēs, kas jau šobrīd bruģē ceļu uz nākotni. Tā ir novērtējums ne vien jau esošajiem sasniegumiem, bet kalpo arī kā iedvesma jaunajai paaudzei turpināt šo konceptu pilnveidošanu.

Jaunā «Bauhaus» balvas ietvaros paralēli norisinās divi konkursi. Jaunā Eiropas «Bauhaus» balva ir veltīta jau esošiem rīkiem, metodēm, idejām un risinājumiem, kas pārbaudīti dzīvē. Savukārt otra balva — «Jaunā Eiropas «Bauhaus» uzlecošās zvaigznes» — paredzēta jaunajiem profesionāļiem līdz 30 gadu vecumam, un pieļauj jebkurā attīstības posmā esošu iniciatīvu iesniegšanu, ieskicējot idejas ieviešanas ceļu.

Pieteikumus var iesniegt desmit kategorijās:
- Būvniecības un projektēšanas metodes, materiāli un procesi
- Būvniecība aprites ekonomikas garā
- Risinājumi būvētas vides un dabas paralēlai attīstībai
- Atjaunoti pilsētu un lauku apvidi
- Produkti un dzīvesveids
- Kultūras mantojuma saglabāšana un pārveide
- Jaunizveidotas tikšanās vietas domu apmaiņai
- Kultūras, mākslas un kopienu mobilizēšana
- Modulāri, pielāgojami un mobili mājokļu risinājumi
- Starpdisciplināri izglītības modeļi

Uzvarētājs katrā kategorijā saņems 30 000 eiro lielu naudas balvu. Savukārt konkursa «Jaunā Eiropas «Bauhaus» uzlecošās zvaigznes» uzvarētājs katrā no kategorijām saņems 15 000 eiro. Visi uzvarētāji saņems arī komunikācijas paketi (piemēram, apmaksātus popularizēšanas pasākumus plašsaziņas līdzekļos, īsas dokumentālās filmas sagatavošanu, informāciju par to, kā labāk demonstrēt projektu).

Konkursa nolikums

Vairāk informācijas

Rīgas Tehnsikā universitāte nupat ir  apstiprināta par oficiālu Jaunā Eiropas «Bauhaus» iniciatīvas partneri un var piedalīties un īstenot dažādas aktivitātes.