Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Noslēgusies konkursa «Multi-Comfort House 2019» nacionālā atlases kārta

6. marts, 2019

25. februārī RTU AF norisinājās 15. starptautiskā studentu konkursa «Multi-Comfort House 2019» nacionālās atlases kārta. Tajā tika vērtēti septiņi projektu priekšlikumi un noskaidroti uzvarētāji.

Studentu uzdevums bija radīt vīziju Milānā esošās Krešencago metro stacijas apkaimes atjaunošanai, gan paredzot esošo ēku atjaunošanu, gan plānojot jaunu būvniecību un teritorijas labiekārtošanu. Visaugstāko žūrijas vērtējumu ieguva RTU AF studenti Alise Leite, Helmuts Nežborts un Raivis Jānis Mucenieks. Par otru labāko atzīts Lauras Karabulutas, Sintijas Ertes un Egīla Markus projekts. Uzvarētāji saņēma naudas balvas un iespēju pārstāvēt Latviju konkursa starptautiskajā finālā, kas no 5. līdz 8. jūnijam notiks Milānā.

Konkursa mērķis ir veicināt studentu izpratni par akustiskā, termālā un vizuālā komforta nozīmīgumu un tā veiksmīgu integrēšanu arhitektūras risinājumos.