Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Aicina balsot par studentu piedāvātajām idejām Rīgas apkaimju labiekārtošanai

5. maijs, 2020

RTU Arhitektūras fakultātes studenti un mācībspēki kopā ar kolēģiem no Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas «RISEBA» un ainavu darbnīcas «ALPS» ainavu arhitektiem, iesaistot arī apkaimju iedzīvotājus, gada sākumā iesaistījās jaunā iniciatīvā «Daudzfunkcionālas publiskās ārtelpas Rīgas pilsētas apkaimēs». Iniciatīvas rosinātājs ir Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, kas šādā veidā iecerējis rast idejas, lai izveidotu daudzfunkcionālu publisko ārtelpu katrā Rīgas izpilddirekcijas administratīvajā teritorijā, radot ērtu, drošu un iedzīvotājiem patīkamu pilsētvidi.

Līdz 20. maijam ikviens var iepazīties ar projekta dalībnieku piedāvātajiem risinājumiem, nobalstot un paust viedokli par sev tīkamāko ideju publiskās ārtelpas labiekārtošanas priekšlikumiem Maskavas forštates, Zolitūdes un Sarkandaugavas apkaimēs Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta mājaslapā

Balstoties uz studentu projektu idejām, iedzīvotāju izteikto viedokli un profesionālas žūrijas vērtējumu tiks izstrādāta būvniecības tehniskā dokumentācija un 2020.gada laikā plānots īstenota teritoriju labiekārtošanu. Attīstības ieceru izstrādei un īstenošanai no Rīgas pilsētas infrastruktūras fonda paredzēts 600 000 EUR liels finansējums.

Visi studentu priekšlikumi pēc ārkārtas stāvokļa atcelšanas būs aplūkojami arī klātienē izstādē Rātsnamā, Rātslaukumā 1.