Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Zinātniskajā vakarā diskutēs par videi draudzīgu enerģiju

30. oktobris, 2023

31. oktobrī plkst. 17.30 RTU Arhitektūras fakultātes 115. telpā un tiešsaistē platformā Zoom notiks zinātniskais vakars «Videi draudzīga enerģija: izaicinājumi un iespējas», kurā ar vieslekciju «Pēc «pārmaiņu laika»: droša, tīra un pieejama enerģija, nodrošinot klimatneitralitāti» uzstāsies profesors Andreass Lešels (Andreas Löschel, Rūras Universitāte Bohumā, Vācija), savukārt Vineta Kleinberga (Rīgas Stradiņa universitāte) un Judīte Kerna (Judith Kärn, Greifsvaldes Universitāte, Vācija) prezentācijā «Enerģētikas trilemma Latvijas un Vācijas publiskajā diskursā: salīdzinošā indeksa metodoloģijas izstrāde» iepazīstinās ar projektu, kura mērķis ir izstrādāt metodoloģiju, kas ļauj noteikt, kā enerģētikas problēmas tiek atspoguļotas un apspriestas publiskajā telpā.

Eiropas Savienība ir apņēmusies līdz 2050. gadam panākt klimatneitralitāti. Vieslekcijā tiks aplūkots ceļš uz klimatneitralitāti no ekonomiskā viedokļa. Profesors Lešels norāda, ka šobrīd «ir nepieciešams pielāgot enerģētikas politikas trīsstūri – pieejamību cenas ziņā, saderību ar vidi un energoapgādes drošību». V. Kleinberga un J. Kerna norāda, ka «zināšanas ir svarīgas, lai veidotu pamatu sadarbībai, kā arī lai atklātu atšķirības, kas kavē vienmērīgu, godīgu un ilgtspējīgu enerģētikas pāreju».

Profesors Dr. Andreass Lešels ir Vācijas Nacionālās zinātnes un inženierzinātņu akadēmijas loceklis. 2022. gadā viņš ir saņēmis Joahima Herca fonda Vācijas ekonomikas balvu par izciliem pētījumiem ekonomikā. Laikraksta «Frankfurter Allgemeine Zeitung» ekonomistu reitingā viņš vairākkārt ir iekļuvis starp 50 ietekmīgākajiem Vācijas ekonomistiem.

Vineta Kleinberga ir doktorantūras studente un pētniece Rīgas Stradiņa universitātes Eiropas studiju fakultātē. Pētījumos viņa fokusējas uz dinamiku starp politikas veidošanu, stratēģisko komunikāciju un sabiedrības uztveri.

Judīte Kerna ir Greifsvaldes Universitātes Baltijas jūras reģiona starpdisciplinārā pētniecības centra jaunākā pētniece. Viņas pētnieciskās intereses ir saistītas ar sociālo un tiesību zinātņu saskarpunktu pētniecību.

Zinātniskais vakars notiks angļu valodā.

Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar Bohumas/Rehenes Rotari klubu.

Dalība pasākumā bez maksas.

Reģistrēties dalībai pasākumā