Arhitektūras un dizaina institūts
Parādīt izvēlni
Arhitektūras un dizaina institūts

Valdības vadītāja Evika Siliņa Jaungada uzrunā, kas tapa RTU, aicina ieguldīt STEM izglītībā un bērnu nākotnē

1. janvāris
.
.
.
Foto: Gatis Rozenfelds, Valsts kanceleja

«Valsts nākotne sākas ar bērniem,» savā Jaungada uzrunā Latvijas iedzīvotājiem sacīja Ministru prezidente Evika Siliņa, kura ar domu par valsts nākotni, kas balstās izglītībā, zinātnē un bērnos un jauniešos, par uzrunas filmēšanas vietu bija izvēlējusies Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) – vietu, kur studijas balstās zinātnē, bet zinātne satiekas ar industriju, veidojot pamatu inovācijām un valsts attīstībai. 

«Lai mums būtu veiksmīga nākotne, attīstīsim mūsu cilvēkpotenciālu, un tam atslēgas vārds ir izglītība. Tikai zinātne un mācīšanās mums ļaus pilnvērtīgi konkurēt Eiropas Savienības un pasaules līmenī,» Jaungada uzrunā sacīja valdības vadītāja, norādot, ka viņa atrodas RTU, «vienā no daudzajām Latvijas vietām, ar ko varam patiesi lepoties, kur mūsu studenti, zinātnieki strādā roku rokā ar Latvijas inovatīvajiem izņēmumiem.» Viņa arī atgādināja, ka RTU kopā ar partneriem ir izveidojusi zinātkāres centru «Futurimo Rīga», lai veicinātu Latvijas bērnu interesi par fiziku, ķīmiju un tehnoloģijām. «Tas arī mums, vecākiem, atgādina par bērnu izglītības un talantu izkopšanas nozīmi ikdienā,» uzsvēra valdības vadītāja. 

RTU par savu stratēģiski prioritāro virzienu ir noteikusi STEM (Science, technology, engineering, and mathematics) izglītību, jo valstij ir nepieciešami augsti kvalificēti inženierzinātņu un augsto tehnoloģiju speciālisti, un šo mērķi nevar sasniegt, ja netiek ieguldīts STEM izglītībā. Tāpēc RTU ne tikai ir izveidojusi «Futurimo Rīga», bet jau gandrīz desmit gadus organizē interešu izglītības nodarbības 2.–9. klases skolēniem RTU Bērnu un jauniešu universitātē, kuras dalībnieki uzrunas ieraksta laikā darbojās kopā ar valdības vadītāju, savukārt viņu aktivitātes organizēja un vadīja studenti no RTU Zinātnes un inovāciju centra un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes. 

Ministru kabineta vadītāja aicināja vecgada vakarā vērt durvis uz mūsu nākotni, un kopā ar viņu, studentiem, zinātniekiem, mācībspēkiem, industriju un visiem Latvijas iedzīvotājiem un starptautiskajiem partneriem durvis uz jauno 2024. gadu ir atvērusi arī RTU. 

Ministru prezidentes Evikas Siliņas gadumijas uzrunas filmēšana

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Jaunumi