Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Sākas pieteikšanās sagatavošanas kursiem zīmēšanā, kas norisināsies no aprīļa līdz jūnijam

20. marts

Skolēni un citi interesenti, kuri domā par arhitekta vai dizainera karjeru un 2024. gada septembrī vēlas uzsākt studijas Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūta piedāvātajā akadēmiskajā bakalaura programmā «Arhitektūra» un profesionālajā bakalaura studiju programmā «Materiālu tehnoloģija un dizains», kā arī Būvniecības un mašīnzinību fakultātes piedāvātajā studiju programmā «Industriālais dizains», aicināti pieteikties kursiem, lai sagatavotos iestājpārbaudījumam zīmēšanā.

Zīmēšanas kursos reflektanti apgūst iestājeksāmenam un studijām nepieciešamās prasmes:

• kompozīcijas veidošanas pamatprincipus – izpratni par zīmējuma izvietojumu lapas formātā;
  • perspektīves attēlošanu – vienotas perspektīves sistēmas ievērošanu no esošā horizonta un skata punkta;
  • konstrukciju  – izpratni par attēlojamā objekta atsevišķo daļu uzbūvi t.s. sagāztu rotācijas formu konstruēšanu;
  • izpratni par proporcijām  attēlojamā objekta atsevišķo daļu  vai elementu savstarpējām attiecībām  pret kopējo apjomu;
  • zīmējumu grafisko interpretāciju – lineārā zīmējuma kultūru, zīmuļa tehnikas prasmes un spēju panākt iluzoru telpiskumu.

Sagatavošanas kursi notiks aprīlī, maijā un jūnijā Arhitektūras un dizaina institūtā, Ķīpsalas ielā 6, 435. telpā – Zīmēšanas zālē.

Sestdienu grupu klātienē interesentiem ar nelielām priekšzināšanām nepāra datumos divas reizes mēnesī no plkst. 12.00–15.00 vadīs RTU Arhitektūras un dizaina institūta lektors Aleksandrs Beznosiks.

Otrdienu grupu interesentiem ar priekšzināšanām no plkst. 16.30–18.05 katru nedēļu un sestdienu grupu katru otro nedēļu pāra datumos no plkst. 11.00–12.30 un no plkst. 13.00–14.30 vadīs lektore Elīna Elere. Visas nodarbības tiks dublētas arī online režīmā.

Trešdienu grupu klātienē interesentiem ar priekšzināšanām katru otro nedēļu no plkst. 16.30–19.30 un sestdienu grupu klātienē katru otro nedēļu nepāra datumos no plkst. 11.00–14.00 vadīs praktiskā docente Dina Baumane.

Lai pieteiktos kursiem, dalībniekiem jāaizpilda un uz izvēlētā pedagoga e-pasta adresi ,  vai m jānosūta reģistrācijas anketa.

Rēķinu par kursiem dalībnieki saņems pēc anketas iesniegšanas elektroniskā formā.

Mācību maksa 2x45 min. nodarbību ir 25 eiro. Mācību maksa par trīs mēnešu kursu – 300 eiro.

Veicot apmaksu, jānorāda maksājuma mērķī RĒĶINA NR. un izvēlētā pedagoga iniciāļi (AB, EE vai DB).

Dalība nodarbībās, uzrādot kvīti (izdruku) par maksājumu.

Precizējošus un papildu jautājumus lūdzam sūtīt uz e-pastu .