Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

RTU arhitektūras studentu radītais podkāsts «Rokturis» piedāvā sarunas par arhitektūru, vidi un dzīvi

1. februāris

Lai veicinātu pieredzes un domu apmaiņu par dažādiem ar arhitektūru un dizainu saistītiem jautājumiem, RTU Arhitektūras un dizaina institūta studenti ir izveidojuši podkāstu «Rokturis».

Pirmo podkāsta epizodi Spotify, Youtube un Apple Podcast platformās varēs klausīties, sākot no 1. februāra.

«Rokturis» ir platforma neformālām sarunām par aktualitātēm un notikumiem arhitektūrā un dizainā, vieta, kur apspriest visdažādākos vietrades un vides veidošanas jautājumus un dažkārt vienkārši padalīties ar studentu «sāpēm».

Arhitektūras studentiem patīk sarunāties, un viņu intereses ir ļoti plašas. Taču steigas pilnajā ikdienā bieži vien nav laika pilnvērtīgai diskusijai starp studentiem, praktizējošiem arhitektiem, arhitektūras pasūtītājiem un lietotājiem. Tāpēc radās ideja veidot podkāstu.

Podkāsta epizodes soli pa solim palīdzēs paplašināt zināšanu apvārsni un ļaus no malas palūkoties uz to, kas ir arhitektūra. Tomēr «Rokturis» nav podkāsts tikai par arhitektūru un vidi. Tajā būs arī sarunas par apritīgumu, atkritumu apsaimniekošanu, prezentēšanas prasmēm, personīgo efektivitāti u. c.. Pirmajā sezonā «Rokturī» tiks meklētas atbildes uz jautājumiem «Kas ir mūsdienīgs tautiskums?», «Kā ieviest dvēseli tukšā telpā?» utml.

«Roktura» veidotāji saka paldies visiem, kuri palīdzējuši šo ieceri īstenot. Veidojot podkāsta pirmās sezonas epizodes, studenti uzrunāja sabiedrībā zināmus arhitektus un ekspertus un bija pārsteigti par viņu lielo atsaucību un gatavību piedalīties sarunās. Sirsnīgs paldies Uldim Lukševicam, Jāzepam Bikšem, Guntim Grabovskim, Austrim Mailītim, Intam Menģeļim par līdzdalību podkāsta tapšanā! Paldies RTU Sabiedrisko attiecību departamenta Mediju centram un tā vadītājam Arminam Ronim, kā arī visiem RTU Arhitektūras un dizaina institūta studentiem un citiem aktīvistiem par atbalstu un vērtīgajiem padomiem!

Podkāsta radošā komanda:

• Idejas autore un podkāsta producente – Alisa Grebeņuka.
  • Podkāsta vadītāji – Elizabete Dreimane un Artūrs Dāvids Bieziņš.
  • Podkāsta audiomontažas režisori – Dominiks Cipkins un Toms Martins Šaķis.
  • Podkāsta scenārijas grupas vadītāja – Marija Ozola.
  • Podkāsta logotipa autore – Jūlija Zilbere.
  • Fotogrāfs –  Alīse Ivanova.

Klausīties podkāstu Spotify, Youtube un Apple Podcast.

Sekojiet līdzi Instagram profilam, lai uzzinātu vairāk par jaunākajām «Roktura» epizodēm!