Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

RTU Arhitektūras fakultātes studentes pārstāvēs Latviju starptautiskā «Saint-Gobain arhitektūras studentu konkursa» finālā Lisabonā

16. marts, 2023

RTU Arhitektūras fakultātes studentes Sofija Anna Freisa un Liene Sondore kļuvušas par uzņēmuma «Saint-Gobain» organizētā starptautiskā  «Saint-Gobain arhitektūras studentu konkursa»  Latvijas nacionālās atlases uzvarētājām. Viņas ieguvušas naudas balvu un arī tiesības pārstāvēt Latviju konkursa finālā, kas norisināsies Lisabonā no 26. līdz 28. jūnijam.

Konkursā piedalījās četras studentu komandas no RTU Arhitektūras fakultātes un piecas komandas no RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātes.

Konkursa dalībnieku uzdevums bija radīt attīstības vīziju Lisabonas apkaimei, veidojot teritorijas labiekārtojumu, vienu no teritorijā esošajām ēkām pārveidojot par video bibliotēku un izstrādājot projektu dzīvojamās ēkas jaunbūvei ar publiski pieejamām funkcijām pirmajā stāvā.

Ar savām idejām konkursa dalībnieki 9. martā iepazīstināja konkursa nacionālās atlases kārtas žūriju - Nacionālās atlases žūrijas sastāvā bija «Saint-Gobain Latvia» pārstāvji Andris Lujāns un Nauris Ligeikis, arhitekti Miķelis Putrāms, Ervīns Krauklis un Ansis Klīdzējs.

Sofijas Annas Freisas un Lienes Sondores projektu «Barco Branco», kas tulkojumā nozīmē baltā laiva, žūrija atzina par vislabāko darbu, kurā ņemti vērā visi ilgtspējīgas būvniecības principi.

RTU studenti Anita Ozoliņa un Arvīds Apelis konkursā ieguva otro vietu. Trešo vietu konkursa žūrija nolēma piešķirt studentiem no RISEBA Arhitektūras fakultātes - Dāvim Gimaraisam-Stikanam, Elizabetei Hannai Kaudzei un Samantai Turovskai. Šī komanda arī studentu balsojumā ieguva visvairāk balsu.

Konkursa mērķis ir popularizēt un veicināt izpratni par ilgtspējīgu būvniecību, vienlaikus domājot par ēku iemītnieku veselību un labsajūtu, kā arī pēc iespējas samazinot ietekmi uz vidi visā ēkas dzīves ciklā.

«Saint-Gobain» starptautiskais arhitektūras studentu konkurss norisinās jau 18. reizi. Tajā katru gadu piedalīties aicināti arhitektūras, dizaina un būvniecības studiju programmās studējošie.

1. vietas ieguvēju - Sofijas Annas Freisas un Lienes Sondores projekts

2. vietas ieguvēju - Arvīda Apeļa un Anitas Ozoliņas projekts