Arhitektūras un dizaina institūts
Parādīt izvēlni
Arhitektūras un dizaina institūts

Izstādē var iepazīties ar Nacionālās koncertzāles jeb Rīgas Filharmonijas metu konkursa projektiem

2. janvāris
.
.
.

Līdz 15. janvārim Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūtā (RTU ADI) var iepazīties ar Nacionālās koncertzāles jeb Rīgas Filharmonijas metu konkursa 2. kārtas projektiem.

Metu konkursu Rīgas domes Īpašuma departaments sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju un Latvijas Arhitektu savienību rīkoja, lai iegūtu labāko, arhitektoniski un funkcionāli pārdomātāko, ilgtspējīgāko Rīgas filharmonijas nākotnes attīstības vīziju, pārbūvējot Rīgas Kongresu namu un izvēlēties būvprojekta izstrādātāju. Konkursam bija iesniegti 38 projekti, seši no tiem bija virzīti konkursa 2. kārtai.

12. decembrīnotikušajā devīžu atšifrējumu atvēršanas sanāksmē paziņoti konkursa uzvarētāji - pirmo vietu ieguvis mets ar devīzi «Baltic Shine». Tā autori ir «MARK arhitekti», «LABIE KOKI projekti» un «Mailītis A.I.I.M.» saņems 30 000 eiro lielu balvu.

Ņemot vērā, ka «Baltic Shine» mets salīdzinoši ar citiem izstrādāts ļoti augstā pakāpē, žūrija lēma otro vietu konkursā nepiešķirt.

Trešā vieta un 15 000 eiro tika piešķirta metam ar devīzi «Take Five», kura autori ir arhitektu birojs «Jaunromāns un Ābele» un «Alps ainavu darbnīca» ar sadarbības partneriem. 

Veicināšanas balvas 7 500 eiro apmērā piešķirtas darbiem ar devīzēm «RIG199006504» (autori — «Manuelle Gautrand Architecture» (Francija), «Sudraba arhitektūra», «Landshape» un partneri) un «EKADEFT13» (autori —«Efrat Kowalsky Architects» (Izraēla) sadarbībā ar «DEFT architects» (Spānija)). Papildu atlīdzības apmērs katram no sešiem otrās konkursa kārtas dalībniekiem par dalību konkursa otrajā kārtā ir 30 000 eiro.

Visi konkursa 2. kārtas meti apskatāmi RTU ADI 4. stāvā līdz 15. janvārim darbdienās no plkst. 9.00 līdz 17.00.

Maksimālā līguma summa, ko Kultūras ministrija piesaistījusi no valsts budžeta līdzekļiem un Rīgas dome ir paredzējusi Rīgas filharmonijas projektēšanai un autoruzraudzībai, neieskaitot būvuzraudzības izmaksas, ir nedaudz virs 3,5 miljoniem eiro.

Rīgas filharmonijas metu konkursa paziņošana | 12.12.2023.

Kopīgot rakstu

Jaunumi