Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

RTU Arhitektūras fakultāte saņēmusi grāmatu dāvinājumu

17. februāris, 2020

Viesojoties RTU Arhitektūras fakultātē (RTU AF) Čikāgā praktizējošā arhitekte Gunta Cepurīte un viņas dzīvesbiedrs Tālivaldis Cepurītes fakultātes dekānam profesoram Uģim Bratuškinam un zinātņu prodekānei profesorei Sandrai Treijai pasniedza latviešu izcelsmes arhitekta Jāņa Oļģerta Lazdas sarūpētu dāvanu - 11 grāmatas par arhitektūru.

Lielākā daļa grāmatu ir veltītas ASV arhitekta, interjera dizainera, rakstnieka un pedagoga Frenka Loida Raita (Frank Lloyd Wright, 1867-1959) dzīvei un daiļradei. F. L. Raits uzskatīja sevi par pasaules ievērojamāko arhitektu. Arī mūsdienu arhitektūras vēsturnieki un kritiķi viņu atzīst – ja ne par pasaules, tad par ievērojamāko amerikāņu arhitektu pēdējo 150 gadu vēsturē. Arhitekts ir veidojis ap tūkstoti dažādu projektu, no kuriem apmēram puse tikusi realizēta. Līdz mūsdienām ir saglabājušies vairāki simti Raita radīto namu.

Starp saņemtajām grāmatām ir arī Eižena Laubes «Raksti par architektūru».

Lasītāji ar dāvinātajām grāmatām var iepazīties RTU AF Metodiskajā kabinetā, Ķīpsalas ielā 6.

RTU AF sadarbība ar Guntu Cepurīti aizsākās 20. gadsimta deviņdesmitajos gados. Pateicoties viņas iniciatīvai, RTU AF tika rīkota studentu ideju skate par dzīvojamās mājas atjaunošanu Rīgas vēsturiskajā centrā. Gunta Cepurīte vairākkārt veikusi RTU AF aizstāvamo promocijas darbu kopsavilkumu profesionālu tulkošanu angļu valodā un ne reizi vien dāvinājusi fakultātei vērtīgas grāmatas.