Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

RTU AF maģistrante saņem Jāņa Alkšņa stipendiju

24. aprīlis, 2020

23. aprīlī noskaidrota gadskārtējās Jāņa Alkšņa stipendijas ieguvēja. To šogad ieguvusi Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes (RTU AF) studente Madara Glinka.

Madara šobrīd studē 2. kursā maģistrantūrā un pēta ilgtspējīgu subsidētu mājokļu attīstību pilsētvidē. RTU 61. studentu zinātniski tehniskās konferences sekcijā «Arhitektūra un pilsētplānošana» ikvienam bija iespēja iepazīties ar Madaras pētījuma rezultātiem, un tieši viņas veikums tika atzīts par labāko.

Nodibinājums «Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds», sadarbojoties ar SIA «ADD Projekts» un RTU AF reizi gadā izsludina konkursu arhitekta Jāņa Alkšņa vārdā nosaukto stipendiju, kuras finansējums tiek iegūts no grāmatas «Arhitekts Jānis Alksnis 1869–1939 Architect» pārdošanas ieņēmumiem. Stipendijas mērķis ir aktivizēt RTU AF studentus veikt pētījumus un piedalīties zinātniskajā darbā.

Konkursa kārtībā tiek piešķirta viena vienreizējā stipendija 250 EUR vērtībā. Stipendijas ieguvējs saņem arī diplomu un vienu grāmatas «Arhitekts Jānis Alksnis 1869–1939 Architect» eksemplāru ar autora ierakstu.

Uz stipendiju var pretendēt RTU AF bakalaura studiju programmu 2., 3. un 4. kursa, kā arī profesionālo un maģistra studiju programmu studentiem, kas piedalās RTU AF Studentu zinātniski tehniskās konferences sekcijā «Arhitektūra un pilsētplānošana».