Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

RTU 63. Starptautiskās zinātniskās konferences sekcija «Arhitektūra un pilsētplānošana» sniegs ieskatu jaunākajos nozares pētījumos

13. oktobris, 2022

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 63. Starptautiskās zinātniskās konferences sekcijā «Arhitektūra un pilsētplānošana», kas norisināsies 14. oktobrī RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, 115. telpā un tiešsaistē platformā Zoom, varēs iepazīties ar jaunākajām tendencēm pilsētvides telpiskajā plānošanā un attīstībā, pašmāju un ārvalstu zinātnieku veiktajiem pētījumiem arhitektūras vēsturē un teorijā, kā arī diskutēt, apmainīties pieredzē un rast idejas jauniem sadarbības projektiem.

Konferenci atklās Milānas Politehniskās universitātes profesors Stefano Fontana. Viņa referāts būs veltīts itāļu arhitekta Luidži Keitija Dominioni ieguldījumam Milānas arhitektūras attīstībā laikā no 1950. līdz 2000. gadam.

Arhitektūras vēsture un arhitektūras mantojuma saglabāšana un integrēšanai mūsdienu pilsētvidē būs galvenie temati gandrīz visos konferences pirmajā daļā iekļautajos ziņojumos. Otrajā konferences sesijā uzmanība būs pievērsta aktualitātēm pilsētplānošanas teorijā un praksē, mobilitātei, ikdienā pārbaudītiem veidiem un instrumentiem, kas veicina sabiedrības iesaisti un līdzdalību vides veidošanā. Konferences noslēdzošajā daļā diskusiju krustpunktā būs dažādi telpiskās vides kvalitātes aspekti, ir priekšnoteikums teritoriju attīstībai.

Plakātu sesijā varēs uzzināt par pētījumiem, inovatīvām un interaktīvām pieejām, kas palīdz risināt šobrīd sabiedrībā aktuālus ar teritoriju plānošanu, pilsētvidi, dzīves kvalitāti un izglītību saistītus jautājumus.

Konferences darbs notiks angļu valodā.

Konferences programma

Lūdzam interesentus, kuri vēlas sekot līdzi konferences norisei tiešsaistē platformā Zoom, līdz 12. oktobra plkst. 20.00 reģistrēties!