Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Noskaidroti SIA «KVIST» organizētā 3D modelēšanas konkursa uzvarētāji

21. februāris

RTU Arhitektūras un dizaina institūta (ADI) bakalaura profesionālo studiju programmas «Materiālu tehnoloģija un dizains» 4. kursa studente Zanda Seņkova ir kļuvusi par SIA «KVIST» organizētā 3D modelēšanas konkursa uzvarētāju, savukārt konkursa organizētāju atzinību par ļoti labi paveiktu darbu saņēma RTU ADI 4. kursa studente Olga Čerņavska.

Ideja organizēt šādu konkursu, kas ļautu dizaina studentiem iepazīties ar tirgū esošiem dizaina produktiem un piedāvātu risināt praktiskus uzdevumus, ar kuriem ikdienā sastopas dizaineri, radās pērn, un to iniciēja RTU absolvents Kristaps Butāns.

Šogad konkursa dalībnieku uzdevums bija uzmērīt dāņu zīmola «TAKT» krēslu «Cross Chair», izprast tā uzbūvi un izstrādāt krēsla konstruktīvo 3D modeli, izmantojot «SolidWorks» programmu. Konkursā piedalīties bija aicināti bakalaura profesionālo studiju programmas «Materiālu tehnoloģija un dizains» 4. kursa studenti. Viņi konkursa uzdevumu veica Kristapa Zvirgzda vadītajā studiju kursā «Progresīvās tehnoloģijas», apgūstot prasmes un iemaņas izmantot «SolidWorks» programmu.

Bakalaura profesionālo studiju programmā «Materiālu tehnoloģija un dizains» studējošie apgūst teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas, kas nepieciešamas dažādu dizaina produktu izveidei– no specializācijai atbilstošo produktu koncepcijas, tirgus izpētes, kompozicionālo, konstruktīvo un tehnoloģisko risinājumu izstrādes, materiālu studijām līdz to izgatavošanai un pārdošanas stratēģijas izvēlei.

SIA «KVIST» organizētā 3D modelēšanas konkursa uzvarētāju sveikšana