Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Londonas Mākslas universitātes lektores Ilgas Leimanis vieslekcija «Ātrā skicēšana»

7. februāris, 2023

Aicinām RTU Arhitektūras fakultātes studējošos apmeklēt Londonas Mākslas universitātes lektores Ilgas Leimanis vieslekciju «Ātrā skicēšana». Lekcija notiks 14. februārī plkst. 10.15 RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, 435. telpā (zīmētavā).

Interesentus lūdzam iepriekš reģistrēties, nosūtot e-pastu Elīnai Elerei .

Ilga Leimane ir dzimusi Kanādā un šobrīd dzīvo Londonā. Viņa ir māksliniece, pedagoģe un pētniece. Kopš 2015. gada Ilga Leimanis ir asociētā lektore un skicēšanas un ideju ģenerēšanas radošās darbnīcas vadītāja Londonas Mākslas universitātē. Zīmēšanas prasmes Ilga Leimanis studentiem palīdz apgūt un pilnveidot jau gandrīz 20 gadus. 2006. gadā viņa Londonā sāka strādāt par zīmēšanas pasniedzēju arhitektūras un dizaina profesionāļiem, pēc tam vadīja īso kursu zīmēšanā Centrālajā Sentmārtina koledžā. Ilga Leimanis ir izveidojusi zīmēšanas grupu «Drawn in London». 2021. gadā «The Crowood Press» apgāds laida klajā viņas grāmatu «Sketching Perspectiv» (Skicējot perspektīvu).

Pagājušajā gadā Ilga Leimanis ieguva Pēcdiploma akadēmiskās prakses sertifikātu mākslas, dizaina un komunikācijas specialitātē (PgCert) Londonas Mākslas universitātē. Šobrīd viņa turpina maģistra studijas akadēmiskajā praksē.

Savā daiļradē māksliniece apvieno zīmējumu, kolāžu un instalāciju. Viņa ir mākslinieku organizācijas «Five Years» biedre.

Ilgas Leimanis vieslekcija RTU AF notiek ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu darbības programmas «Izaugsme un nodarbinātība» 8.2.2. specifiskā atbalsta mērķa «Stiprināt augstākās izglītības institūciju akadēmisko personālu stratēģiskās specializācijas jomās» projekta Nr. 8.2.2.0/20/I/008 «Rīgas Tehniskās universitātes un Banku augstskolas doktorantu un akadēmiskā personāla stiprināšana stratēģiskās specializācijas jomās» ietvaros.