Arhitektūras un dizaina institūts
Parādīt izvēlni
Arhitektūras un dizaina institūts

Izstādē skatāmi metu konkursa «Gājēju un velosipēdistu tilts pāri Zundam un tā integrācija pilsētvidē» projekti

8. aprīlis
.
.
.

Līdz maija sākumam Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūtā, Ķīpsalas ielā 6. 4. stāvā, interesenti var iepazīties ar metu konkursā «Gājēju un velosipēdistu tilts pāri Zundam un tā integrācija pilsētvidē» iesniegtajiem projektiem.

Metu konkursā pirmo vietu ieguvis mets ar devīzi «ABI DIVI». Tā autori – piegādātāju apvienība SIA «MARK ARHITEKTI» un SIA «Inženieru birojs Kurbada tilti»».

Otrā vieta piešķirta metam ar devīzi «ZZUUNNDDSS», kura autori ir SIA «MADE arhitekti», sadarbībā ar SIA «PROJEKTS 3» un Evu Abduļinu.

Trešā vieta piešķirta metam ar devīzi «ZUT 001», kuru izstrādāja SIA «LEVINS ARHITEKTI». Savukārt veicināšanas godalgai nominēts mets ar devīzi «PROTOTILTS», kura autori ir SIA «Alsins Architecture Latvija», Sergejs Kopili un Andrejs Kopili.

Gājēju un velosipēdistu tilta izbūve plānota līdz 2026. gada pavasarim, tādēļ nākamais solis ir būvprojekta izstrāde atbilstoši augstāko vietu ieguvušajam metam.

Lai iegūtu pārdomātus, ainaviski, pilsētbūvnieciski, mākslinieciski augstvērtīgus un vienlaikus ekonomiski pamatotus metus jauna gājēju un velobraucēju tilta un to savienojumu izveidei starp Durbes un Paula Valdena ielām, 2023. gada 16. novembrī tika izsludināts metu konkurss. Kopumā konkursam iesniegti 11 meti.

Tilta izbūve ir viens no svarīgākajiem projektiem plānotā veloceliņa «Rīga - Babīte – Piņķi» izbūvei, mobilitātes veicināšanai un Zunda kanāla apkārtnes sakārtošanai. Tilts veidos nozīmīgu velosatiksmes savienojumu starp Pārdaugavu un Ķīpsalu, kur atrodas Rīgas Tehniskās universitātes studentu pilsētiņa, ar ērtiem pieslēgumiem pilsētas ielu un rekreācijas infrastruktūrai, kā arī veidojot vietzīmi tuvāko apkaimju identitātes veidošanā. 

Metu konkursa kopējais balvu fonds ir 23 000 eiro, kas tiek finansēts no Rīgas valstpilsētas pašvaldības infrastruktūras fonda. Pirmās vietas ieguvējam jeb konkursa uzvarētājam pašvaldība piešķirs 9000 eiro, otrās vietas ieguvējam  - 7000 eiro, trešās vietas ieguvējam -  5000 eiro, kā arī pasniegs vienu veicināšanas godalgu 2000 eiro apmērā.

Žūrijas komisiju vadīja Rīgas valstspilsētas pašvaldības Pilsētas attīstības departamenta direktora vietniece attīstības jautājumos p.i. Inese Sirmā un projektu vadības pārvaldes vadītājs Dagnis Samausks. Žūrijas komisiju veidoja Pilsētas arhitekta dienesta pilsētas galvenā dizainere Evelīna Ozola, Arhitektūras un pilsētvides dizaina pārvaldes Inženieru nodaļas galvenā ainavu arhitekte Inna Avdeviča, Ārtelpas un mobilitātes departamenta pārstāve - Veloinfrastruktūras nodaļas vadītāja Ieva Pastare, Mājokļu un vides departamenta pārstāvis - Vides pārvaldes Ūdens resursu un meliorācijas nodaļas vadītājs Jānis Švinskis, biedrības «Latvijas Arhitektu savienība» pārstāve sertificēta arhitekte Dace Kalvāne un biedrības «Latvijas Ainavu arhitektu asociācija» ainavu arhitekte Laura Hrisanfova, Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūta Arhitektūras projektēšanas katedras praktiskais docents, Mgr. arch. Egons Bērziņš, SIA «Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas «RISEBA»» Arhitektūras un dizaina fakultātes dekāns un maģistra programmas direktors Dainis Rudolfs Šmits un biedrības «Latvijas Būvinženieru savienība» pārstāvis Elmārs Daniševskis.

Kopīgot rakstu

Jaunumi