Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Iespēja apmeklēt Poznaņas Tehnoloģiju universitātes profesoru vieslekcijas RTU Arhitektūras un dizaina institūtā

1. marts

No 4. līdz 7. martam RTU Arhitektūras un dizaina institūtā vieslekcijas lasīs divi Poznaņas Tehnoloģiju universitātes (Polija) profesori Dominikas Pazderes (Dominika Pazder) un Bartoša Kažmierčaka (Bartosz Kaźmierczak). Visi interesenti aicināti piedalīties!

Vieslekciju programma

• Pirmdiena, 4. marts, plkst. 10.15-11.50 Bartoša Kažmierčaka vieslekcija «Legislative Framework and Best Practices of Participatory Planning in Poland».
  • Otrdiena, 5. marts, plkst. 10.15-11.50 Bartoša Kažmierčaka vieslekcija «Placemaking and Experimental Design in Polish Conditions – Local Practices».
  • Otrdiena, 5. marts, plkst. 14.30-16.05 Dominikas Pazderes vieslekcija «Humanistic and Behavioural Aspects of City Space Creation and Downtown Areas Revival».
  • Trešdiena, 6. marts, plkst. 10.15–11.50 Dominikas Pazderes vieslekcija «Bottom-up and Top-down Practices – Chosen Local Experiences in City-space Revival».
  • Ceturtdiena, 7. marts, plkst. 10.15–11.50 Dominikas Pazderes vieslekcija «Chosen Aspects of High-Quality Public Space Creation and Regeneration. Case Study of Poznan's Downtown Area».

Visas vieslekcijas notiks RTU Arhitektūras un dizaina institūtā, Ķīpsalas ielā 6, 116. auditorijā.

Bartošs Kažmierčaks 2002. gadā ir absolvējis Poznaņas Tehnoloģiju universitātes Arhitektūras fakultāti, 2011. gadā aizstāvējis doktora disertāciju, strādājis par dizaineri vairākās arhitektūras studijās Poznaņā. Kopš 2003. gada viņš strādā universitātē kā pasniedzējs un piedalās arī zinātniskās pētniecības darbā. Viņa pētnieciskās intereses ir saistītas ar publiskās vides revitalizācijas izaicinājumiem Poznaņā. Bartošs Kažmierčaks piedalās un konsultē Poznaņas revitalizācijas un satiksmes sistēmas departamentu dažādu projektu izstrādē un īstenošanā. Galvenokārt tie ir saistīti ar pilsētas attīstību un pārveidošanu,degradēto teritoriju atjaunošanu, kā arī pilsētvides sabiedrisko telpu un sociālo aktivitāšu pilnveidošanu.

Dominika Pazdere 2001. gadā ir absolvējusi Krakovas Tehnoloģiju universitātes Arhitektūras fakultāti un ieguvusi Karaliskā Britu Arhitektu institūta sertifikātu. 2009. gadā aizstāvējusi doktora disertāciju. Strādājusi vairākos arhitektu birojos Krakovā. Kopš 2003. gada viņa lasa lekcijas studentiem un strādā kā pētniece Poznaņas Tehnoloģiju universitātes  Arhitektūras fakultātē,  Arhitektūras un plānošanas institūtā.
Dominika Pazdere pēta iekšpilsētas teritoriju atjaunošanas jautājumus, pilsētas reģenerācijas telpiskos un sociālos aspektus, kā arī vietas veidošanas un ainavas vizuālās un estētiskās revalorizācijas jautājumus. Dominika ir aptuveni 70 zinātnisko rakstu, tostarp divu grāmatu autore.