Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

9. martā RTU notiks Itālijas dizaina dienas pasākumi

3. marts, 2023

Ceturtdien,  9. martā, norisināsies Itālijas vēstniecības Latvijā un Rīgas Tehniskas universitātes (RTU) organizētā Itālijas dizaina diena, kuras laikā svinīgi atklās izstādi «Light on Made In Italy» un varēs piedalīties itāļu arhitektu studijas «Warehouse of Architecture and Research» pārstāvju – 2023. gada Itālijas dizaina vēstnešu Latvijā – publiskajā lekcijā par mūsdienu arhitektūru Itālijā. Pasākumos piedalīties aicināts ikviens interesents.

Ar Itālijas vēstnieka Latvijā Alessandro Monti uzrunu plkst. 16.30 RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, 4. stāvā tiks atklāta izstāde «Light on Made In Italy». Izstādes kurators ir itāļu interjera un mūsdienu dizaina žurnāls «Interni».

20 ekspozīcijā iekļautās fotogrāfijas stāsta par vairākiem pasaulē atpazīstamāko Itālijas dizaina zīmolu radītajiem produktiem, konkrētu vēstures posmu, tehnoloģisko «know how» jeb zinātību, amatniecības stilu un rokrakstu un itāļu dizaineru sasniegumiem mēbeļu, aksesuāru, apšuvumu un materiālu pētniecībā.

Pēc izstādes atklāšanas – plkst. 17.15 – RTU Zinātnes un inovācijas centra zālē «The Moon», Ķīpsalas ielā 6A, 2. stāvā norisināsies arhitektu Gabriele Corbo un Jacopo Costanzo publiskā lekcija par mūsdienu arhitektūru Itālijā un viņu 2013. gadā Romā dibinātajā arhitektu studijā «Warehouse of Architecture and Research» radītajiem projektiem.

G. Corbo un J. Costanzo ir mācībspēki Eiropas Dizaina institūtā Romā un Pizas Universitātē. Abi arhitekti darbojas arī kā padomdevēji Amerikas Akadēmijā Romā. Kopš 2019. gada viņi izdod žurnālu par arhitektūru «Panteon». 2020. gadā arhitektūras, dizaina un interjera žurnāls «Platform» viņus iekļāva Itālijas 50 labāko jauno arhitektu un dizaineru sarakstā.

Pateicoties Itālijas pārstāvniecības tīklam – Itālijas vēstniecībām, konsulātiem un kultūras institūtiem, daudzviet pasaulē Itālijas Dizaina diena tiks atzīmēta jau septīto gadu. To organizē Itālijas Ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrija un Itālijas Kultūras ministrija sadarbībā ar «Fondazione ADI – Collezione Compasso d’Oro», Associazione per il Disegno Industriale, Triennale Milano, Salone del Mobile Milano, Federlegno, ICE Italian Trade Agency.