RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs
RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs

2017 – RTU 155. gadadiena

Atzīmējot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 155. jubileju, notika Starptautiskā zinātniskā konference, kuras plenārsēde tradicionāli apbalvoja «RTU Gada zinātnieka, «RTU Gada jaunā zinātnieka» un «RTU Gada jaunās zinātnieces» titula ieguvējus, pirmizrādi piedzīvoja jauna filma par zinātnisko pētniecību RTU.

Pirmo reizi tika pasniegta Gada balva valorizācijā par RTU radītu tehnoloģiju un produktu komercializāciju – to saņēma Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes profesors Māris Turks.

Augstskolas vadība, kā ik gadu jubilejas nedēļā, nolika ziedus bijušo RP/RPI rektoru atdusas vietās Rīgas kapos.

Atzīmējot RTU 155. gadadienu, 30. jūnijā pirmo reizi Latvijas un RTU vēsturē arēnā «Rīga» notika vienots visu deviņu RTU fakultāšu izlaidums un absolventu salidojums. Diplomu saņēma 1345 absolventi, pasākumu apmeklēja ap 4600 viesu.