RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs
RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs

2007 – RTU 145. gadadiena

145. gadadienas svinības sākās 11. oktobrī ar 48. starptautiskās zinātniskās konferences plenārsēdi Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā, kurā apbalvoja arī titulu «RTU Gada zinātnieks 2007» (konkursa rezultātā nosaukumu ieguva MLĶF Tehniskās fizikas institūta profesors Māris Knite) un «RTU Gada jaunais zinātnieks 2007» (nosaukumu ieguva asociētais profesors Iļja Galkins) ieguvējus.

11. oktobrī Lielajos kapos Rīgā atklāja piemiņas zīmi visiem bijušajiem augstskolas mācībspēkiem, kuri tur atdusas.

12. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā notika jubilejas svinības, kur klātesošos sveica gan RTU rektors akadēmiķis Ivars Knēts, gan Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers, gan Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāre profesore Tatjana Koķe. Savukārt 26. oktobrī Olimpiskajā Skonto hallē notika augstskolas jubilejai veltīts pasākums bijušajiem, esošajiem un topošajiem RTU studentiem un viesiem.