RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs
RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs

1962 – RPI 100. gadadiena

Ceturtā nozīmīgākā augstskolas atcere – Rīgas Politehniskā institūta (RPI) 100 gadu jubileja – tika svinēta 1962. gada 23. oktobrī VEF kultūras pilī.

Institūta 100 gadu jubileju atzīmēja arī trimdas latvieši ārzemēs, jo tolaik vēl bija dzīvi daudzi augstskolas absolventi un studenti, kas institūtā mācījās līdz 1919. gadam. Arī IV Baltijas zinātņu vēstures konference, kas notika Rīgā no 27. līdz 29. novembrim bija veltīta augstskolas vēstures jautājumiem.

Par godu institūta 100 gadu jubilejai 1962. gadā tika rīkota izstāde par RPI. Izmantojot bibliotēkas fondos esošās grāmatas, izstādes telpā atradās stends, kas atspoguļoja RPI vēsturi. Izstādi kopumā bagātināja daudzas fotogrāfijas no institūta fotolaboratorijas materiāliem.