RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs
RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs

1987 – RPI 125. gadadiena

Rīgas Politehniskā institūta (RPI) 125. gadadiena tika atzīmētas ļoti plaši. Svinīgā sēde notika augstskolas aktu zālē, savukārt darbinieku, studentu un viesu atpūtas vakars – Latvijas Komunistiskās partijas Centrālās Komitejas Politiskās izglītības namā (tagad – Rīgas Kongresu nams).

Pirms jubilejas, jau 14. jūlijā, Latvijas PSR Ministru Padome iedibināja Rīgas Politehnikuma absolventa Paula Valdena prēmiju, kuras laureāti saņēma J. Strupuļa veidotu izcilā ķīmiķa medaļu. Reizi divos gados piešķīra divas balvas: vienu – par izciliem sasniegumiem ķīmijas zinātnē, otru – zinātņu vēstures izpētē.

Par godu jubilejai PSRS Sakaru ministrija izdeva aploksni ar RPI galvenās ēkas attēlu, mākslinieks Jānis Strupulis izgatavoja augstskolas piemiņas medaļu, tika izgatavotas arī dažādas krūšu nozīmītes. Pasākumi notika arī atsevišķās struktūrvienībās.

Visu oktobri Rīgas Tehnikas namā, Gorkija (Tagad – K. Valdemāra) ielā 35, bija apskatāma izstāde «RPI – 125». Augstskolas vestibilā pretim rektora darba kabinetam tika izveidota bijušo rektoru un ievērojamāko profesoru fotogalerija. Alpīnisti docenta Teodora Ķirša vadībā pirmo reizi sasniedza vēl neizietas kalnu pārejas Pamirā, un nosauca tās RPI 125 gadadienas un inženiera izgudrotāja, absolventa Frīdriha Candera, kam togad bija 100 gadu jubileja, vārdā.