RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs
RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs

1936 – augstskolas 75. gadadiena

Rīgas Politehniskā institūta 75 gadu atcere notika LU aulā 1936. gada 16. maijā. Šī jubileja bija neparasta un īpatna. Pirmkārt, augstskola ar šādu nosaukumu kopš 1919. gada vairs nepastāvēja, uz tās bāzes bija izveidota Latvijas Universitāte, kuras sastāvā darbojās bijušās inženiertehniskās fakultātes. Otrkārt, jubileju atzīmēja, par pamatu ņemot augstskolas statūtu apstiprināšanu 1861. gada 16. maijā (nevis darbības sākumu, kas notika gadu vēlāk – 1862. gadā).

Latvijas Universitātes inženiertehnisko fakultāšu mācībspēki, lielākā daļa no kuriem nāca no Rīgas Politehniskā institūta, ierosināja izdot «Album Academicum» ar ziņām par tiem studentiem, kas studējuši pēc 1912. gada, kad tika izdots iepriekšējais – otrais – «Album Academicum». Tika apkopota un papildināta informācija arī par daļu studentu, kas RPI mācījās pirms 1912. gada. Minēto biogrāfisko apkopojumu ar Latvijas Universitātes finansiālu atbalstu izdeva 1938. gadā.