RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs
RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs

1992 – RTU 130. gadadiena

1990. gadā tika mainīts augstskolas nosaukums, un Rīgas Politehniskais institūts (RPI) kļuva par Rīgas Tehnisko universitāti (RTU).

1992. gada 13. oktobrī Latvijas pirmās augstskolas dibināšanas 130. gadadienai veltītais sarīkojums notika Latvijas Universitātes aulā, Raiņa bulvārī 19. Pasākuma centrālie notikumi bija divi referāti: akadēmiķis Jānis Stradiņš raksturoja situāciju šajā Baltijas reģionā augstskolas pirmajos pastāvēšanas gados, savukārt RTU rektors Egons Lavendelis sniedza informāciju par augstskolas aktuālo darbību. 14. oktobrī Latviešu biedrības namā notika Senāta svinīgā sēde ar daudzu viesu piedalīšanos. Pirmo reizi augstskolas vēsturē RTU rektoram tika uzlikta rektora amata ķēde. Šo rektora varas atribūtu pasniedza Latvijas Republikas Augstākās Padomes priekšsēdētājs Anatolijs Gorbunovs, piebilstot: «Droši vien rektoram ir patīkami šo ķēdi saņemt no sava bijušā studenta rokām». Svētku koncertā uzstājās studentu mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, svētku pasākumi noslēdzās ar saviesīgu vakaru Rīgas Latviešu biedrības nama Baltajā un Zelta zālē.